Logan 1.6 merge greu...HELP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    si tu ce logan aveai de ai facut pasatu?

    si cum lai facut .....de la plecarea de pe loc sau in mers?
    Last edited by 1.5 DCI; 12 May 2007, 10:24.

    Comment


    • #17
      plecare de pe loc,logan 1.16 8v ,calculator sport renault nu stiu citi cai
      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

      Comment


      • #18
        No offense dar cred ca a fost ala cu Passatul varza.

        Comment


        • #19
          Da, si eu cred la fel. Cred ca schimba vitezele prea jos si de-aia.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            este parerea voastra si o respect,este democratie
            100 cai logan nu sunt egali cu 100 cai pasat???
            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

            Comment


            • #21
              sunt egali, dar conteaza foarte mult si cutia de viteze... iar loganul este deficitar la acest capitol
              si mai este aceasta "frica" de 6000rpm pe care o au marea majoritate a celor invarsta, care vin dupa celebra berlina 1310, unde se stia ca daca turatia mare strica motorul. pe mine la scoala de soferi, instructorul ma invata sa schimb la 2000 rpm... asa ca, asteapta sa faca 2000 km si da in ea ca in "hotii de cai" si vei vedea ca nu e asa cum crezi tu... am condus logan 1.6 8v 90 cp timp se 2 ani (20.000km) si am invatat multe cu el.

              Comment


              • #22
                da ai dreptate ,dar eu nu schimb la 2000 ,mai ales cand ma dau undeva sau cu cineva atunci pina intrerupe chiar,6400,si nu mai este stock masina
                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                Comment


                • #23
                  Bun, deci din toate discutiile astea, sa inteleg ca sa nu mai bag benzina de la Petrom si sa astept sa trec de rodaj si de cei 3000 de km si atunci voi vedea adevarata performanta a motorului, nu? P.S Inca o intrebare....cate persoane pot lua in masina in timpul rodajului?
                  Logan Ambition 1.6 8V

                  Comment


                  • #24
                    intradevar dupa 3000 isi da drumul motorul,si urca mai usor in ture si in viteza si nu -ti fie frica dai in gura ca motorului ii place sa fie turat.cind este periculos pentru motor calculatorul iti taie injectia.acum am alt calculator si intrerupe la turatie mai mare deci pentru un calculator stock motorul este mai protejat,persoane cite vrei sau cite scrie mexim in talon,eu alimentez mai mult de la petrom si nu am pobleme cu masina
                    toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                    Comment


                    • #25
                      nu este vorba de persoane ci despre turatie recomandat max 3000 3100,desi ei zic ca este rodat chimic,,cred ca dogy nu te-a luat la caterinca la o prezentare dacia din timisoara au fost introduse 7 sau 8 fete in masina
                      Last edited by 1.5 DCI; 14 May 2007, 09:27.
                      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                      Comment


                      • #26
                        pai nu o turezi mai mult de 3500 si nu mergi mai multde 130 si o sa-i faci rodaj calumea, nu conteaza cate persoane ai in masina

                        Comment


                        • #27
                          eu nu i-am dat mai mult de 3100 de ture in rodaj
                          Last edited by 1.5 DCI; 14 May 2007, 09:28.
                          toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                          Comment


                          • #28
                            Hmm....eu asa stiam. Ma rog, pana o sa am eu de unde sa bag 7-8 fete in masina, mai am ) Atunci deci nu conteaza numarul de persoane, ci numai turatiile.....am mai turat eu masina fara sa vreau (dar nu era in viteza,era pe liber) pe la vreo 4500 rot/min, dar sper sa nu fi avut vreo consecinta lucrul asta, mi s-a intamplat de 2 ori, dar repet, era pe liber. Oricum, daca are ceva e in garantie, ca prea o bibilesc atata, si e un maldar de fiare, ce naiba.....
                            Logan Ambition 1.6 8V

                            Comment


                            • #29
                              pai eu zic sa mergi cu ea la dacia si sa le arati cum merge....daca e o problema te rezolva;)
                              Last edited by 1.5 DCI; 14 May 2007, 09:28.

                              Comment


                              • #30
                                nu te speria asa de tare este doar o recomadare pentru noi ca sa ne sperie cei de la garantii(dacia),oricum eu iti doresc sa poti sa aduni repede 7,8 tinere nu cum te gindesti tu undeva in viitor,oricum loganul nu este pentru agatat gagici recte un lamborgini sau un ferari
                                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google