Problema La Montare Suport Ochelari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema La Montare Suport Ochelari

    Doresc sa montez pe Logan Laureate, fabricatie 2012, supotul pentru ochelari dar inainte de a face acesta operatie am o mica problema. In zona unde se monteaza acest suport, intre oglinda retrovizoare si lampa plafon se gaseste o piesa rotunda de plastic la care vin legate pe interior niste fire. Va rog sa-mi spuneti cum se numeste acesta piesa, ce rol are si daca montarea suportului de ochelari o poate afecta.

  • #2
    poate daca si faci niste poze pe care sa ni le arati iti putem spune ce e piesa aia.
    Ai o gramada de colegi in pitesti care sigur te pot ajuta, de ce nu apelezi la ei ?

    Comment


    • #3
      Daca nu ma insel, ala-i microfonu de la handsfree.

      Comment


      • #4
        o fi de la antena?, sau cum zice Renault microfonul, daca ai model mai nou.
        Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

        Comment


        • #5
          Originally posted by opreagheorghe View Post
          Doresc sa montez pe Logan Laureate, fabricatie 2012, supotul pentru ochelari dar inainte de a face acesta operatie am o mica problema. In zona unde se monteaza acest suport, intre oglinda retrovizoare si lampa plafon se gaseste o piesa rotunda de plastic la care vin legate pe interior niste fire. Va rog sa-mi spuneti cum se numeste acesta piesa, ce rol are si daca montarea suportului de ochelari o poate afecta.
          Aceea piesa este microfonul de la handsfree. Daca desfaci acolo, vezi cat de lungi sun firele de la microfon si-l muti mai spre sofer !

          Comment


          • #6
            Multumesc pentru raspunsuri. Probabil ca montarea suportului de ochelari va afecta buna functionare a microfonului numai daca suportul se va tine complet inchis. Ar mai fi o problema la montarea piesei din plastic in care se fixeaza suportul cu holsuruburile sub acest microfon, deoarece microfonul pe partea interioara are o bordura si mai are si fire de conexiune (piesa de fixare suport ochelari nu are suficient loc sub acest microfon). Oricum ramane in studiu...

            Comment


            • #7
              Verifica totusi daca poti sa muti microfonul mai spre stanga, eu am montat singur suportul de ochelari si este foarte bun. Bafta !

              Comment


              • #8
                si eu am la fel, este microfonul pentru handsfree.

                Comment


                • #9
                  A montat cineva acest suport in locul in care trebuia sa fie manerul de deasupra usii la sofer. Se poate monta acolo?

                  Comment


                  • #10
                    DA, este un user care a montat acolo suportul pentru ochelari. Cauta in forum si ai sa vezi poze !

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google