Problema Indicator Motorina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Indicator Motorina

    - salut, am mai vazut undeva un thread de genul, dar problema mea nu se regaseste, a inceput sa fie foarte exasperanta si am vrut sa bata mai la ochi threadul. Daca deranjeaza, moderatorii il pot muta.
    Ce se intampla: de cate ori bag motorina imi arata ca si cum am bagat cu o cantitate de combustibil cu 3-5 l in plus. Am incercat resetare si alte chestii, nu rezolva nimic. Cateodata imi fac calculul si se regleaza in timp (ca si cum masina ar consuma mai mult) si in 100 de km afiseaza cantitatea care trebuie, in alte momente am avut si surprize (neplacute) sa raman pe rosu cu 100 de km mai rapid decat trebuia (ca nu stau tot itmpu sa calculez cata motorina mai am defapt in rezervor).
    S-a mai confruntat cineva cu problema asta? din ce cauza ar fi? multumesc

    Mai am o intrebare: am citit pe un post mai vechi asta: "fix it chiar nu merita. cei de la dacia au scos un stilou corector pentru toata gama de culori. te uiti pe stalpul din dreapta, identifici culoarea si dai comanda la dealer. costa 40 lei. contine culoare, pensula, lac, instructiuni, buretel. astfel poti repara micile zgarieturi in nuanta masinii.
    "
    Tinand cont ca e din 2010, apote mai e cineva la curent si imi spune de unde pot procura un creion corector original? Se gaseste in vreo retea de magazien auto? Dealer-ul de aici din Sb e emilian. Ei au asa ceva?
    Last edited by pilifida; 5 April 2013, 14:23. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google