Cum Stau Cu Garantia Daca Am Facut Mici Modificari?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Stau Cu Garantia Daca Am Facut Mici Modificari?

    Mi-am montat noul mp3 si oglinzile prestige singur am vreao sansa sa pierd garantia pe partea electrica sau ceva?Dar daca schimb ledurile de bord?

  • #2
    Daca schimbi leduri bord, teoretic pierzi garantia pt orice defectie ce ar putea aparea la bord.
    In rest nu, nu ai pierdut nici o garantie.

    Comment


    • #3
      Eventual , daca "caraie" ceva esti si tu atent cu omul si se rezolva toate problemele

      Comment


      • #4
        Pe acelasi motiv, m-am carait eu cu cei de la Vocea Clientului azi....II spuneam sa-mi zica ce alineat din conditiile de garantie le permite lor sa-mi anuleze garantia comerciala de vehicul nou daca montez un casetofon singur...Fara sa ma duc la reprezentanta... Normal, nu au avut ce sa-mi arate. Ca sa zica totusi aia ceva, mi-a zis ca as modifica din pct de vedere constructiv....Alineatul 9, sau ca as utiliza accesorii neagreate de catre constructor....Aberant...Aia nu au habar de nimik.... Pana la urma nu a mai zis nimic si a ramas ca o sa se intereseze la departamentul abilitat si o sa ma sune... Astept sa vad ce ineptii or sa-mi raspunda.....

        Persoanele angajate la VC au habar de ceva????
        e-mail: office@stickere.info

        Comment


        • #5
          Nu prea...Vezi aici
          Mie nu mi-au anulat garantia si aveam si eu montat mp3 si difuzoare, inchidere, etc

          Comment


          • #6
            Niste tarani domn'le .... Niste tarani ..

            Comment


            • #7
              Cine astia de au postat aici?

              Comment


              • #8
                Sper sa nu se ia ca am montat oglinzile

                Comment


                • #9
                  Nu cred ca s-ar lega de oglinzi cat ar face-o pt ledurile din bord,eu zic sa mai astepti cu ledurile,sa treaca garantia,daca vrei sa ai liniste.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    Ai 2 variante una romaneasca spaga si a doua orice modificare care prin expertiza tehnica autorizata delegata de o instanta de judecata care atesta ca nu a influientat modificarea adusa de orice natura asupra defectiunilor aparute ulterior.Mai pe scurt pe cale civila in tribunal sa i obligi sa isi respecte garantia.

                    Comment


                    • #11
                      ..

                      Si eu as vrea sa-mi pun un casetofon mai bun si niste boxe... Ce ziceti? A fi mai bine sa ma duc la ei la service sa mi le monteze?

                      Comment


                      • #12
                        Depinde cat esti dispus sa platesti manopera...

                        Comment


                        • #13
                          ...

                          Poi... Nu prea as vrea sa le dau lor bani cand mi-l pot mota singurel.. Dar ... Cam nasoala faza cu garantia... Cred ca o sa dau diseara o fuga pe la dacia sa intreb ....

                          Comment


                          • #14
                            Daca ai cablaj pe masina costa 50-100 lei montajul.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              ...

                              Pt. Boxe fata cablajul exista ...Pe spate cred ca o sa trebuiasca sa faca traseul...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google