Scartait Puternic Ambreiaj

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait Puternic Ambreiaj

    Pedala de ambreiaj scartaie foarte tare cand o apas sau o ridic. Si nu e vorba doar de zgomot. Pe langa scartait simt si in pedala cum se freaca ceva si se apasa sau se elibereaza pedala in mici reprize. Adica ambreiajul nu are o cursa constanta, are mici intepeniri.

    Cand este traficul lejer si pot schimba rapid treptele de viteza nu ma deranjeaza foarte mult. Dar cand dau peste o bara la bara, si trebuie sa tot frec treptele intai si doi si sa patinez ambreiajul, devine stresant.

    Am fost pe la 3 service-uri. Mi-au zis ca nu e nimic grav si ca "asa face toate frate, stai linistit!". Peste tot pe unde am fost, mi-au dat cu un spray pe sub pedala pe acolo. In vreo doua cazuri "defectiunea" a disparut complet. Insa a durat doar o zi sau doua, apoi a revenit.

    In prezent ambreiajul meu face la fel. Daca merg zilnic cu masina, devine insuportabil. In ultimul timp am mers mai rar, iar daca tin masina multe zile in parcare nu mai face atat de rau. Dar cum merg vreo 2-3 zile legate incepe iar. Please HELP!!!
    aca i ap a-ti lta
    Daca n-ai bani mergi cu ea.

  • #2
    Da jos de tot cablul de ambreiaj si greseaza-l complet (nu doar la un capat, ca la service)
    Sau daca ai garantie, pune-i pe cei din service sa faca asta sau sa inlocuiasca cablul...
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      Topic existent

      Acest subiect se mai discuta la "probleme ambreiaj" si la "pedala ambreiaj"
      Rog un moderator sa il inchida pe cel prezent

      Multumesc!
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google