Modificare Culoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificare Culoare

    Odata cu vopsirea intr-o noua culare este necesara si modificarea in talon.
    Pentru vopsirea partiala (30% - 40% din suprafata) se pare ca nu este necesara modificarea culorii in talon. La fel si pentru colantare sau inscriptionare (difera doar procentul) STIE CINEVA UNDE SUNT PREVAZUTE ACESTE SPECIFICATII (baza legala)
    "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

  • #2
    De astea sunt curios si eu....Nimeni nu spune exact cat si cum e.

    Comment


    • #3
      Nici macar cei care se ocupa cu asa ceva, am intrebat si eu
      "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

      Comment


      • #4
        Sunt niste ordine de ministru care prevad tot, inclusiv ITP, omologarea de serie, omologarea individuala, nu le am scoase ca mi-am schimbat job-ul. Cauta cea ce se chema RNTR si ai sa gasesti tot, inclusiv prevederile legate de tahografe.
        BTW nu se considera culoare noua nuantele, gri in talon poate fi de la argintiu la negru, albatru de la bleu deschis la ultramarin, portocaliu nu exista in CIV se trece rosu sau galben in functie de cat este de intens, etc.
        Last edited by dani030669; 1 August 2008, 19:13.
        sigpic
        Ambition 1.5 dc

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google