Ce Ne Facem Cu Evacuarile Noastre Sport???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Trist dar adevarat...Cam astea sunt prioritatile......
    http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

    Comment


    • #17
      Puteti primii amenda pt zgomot..Eu mi-am facut masina legala..Pt k am primit cateva amenzi

      Comment


      • #18
        Daca imi cumpara iei toba o schimb daca nu sa ma caute in alta parte.. Nu le dau nici un talon si nici un document daca nu au vreun aparat de masurat .. Si daca au ii dau in judecata ca nu trec seria si nr aparatului pe procesu verbal

        Comment


        • #19
          Originally posted by AG 27 JBL View Post
          Puteti primii amenda pt zgomot..Eu mi-am facut masina legala..Pt k am primit cateva amenzi
          cum asa...Da-ne cateva detalii
          ce ai omologat si cum...?
          http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

          Comment


          • #20
            Tot ce e omologat nu suna frumos...)
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #21
              De acord cristi.
              totusi...Eu imi pun amortizorul in fiecare seara dupa 9 seara.
              si parca nu e masina mea....Si e o senzatie aiurea.
              sa dau toba jos??? Mai bine nu mai ies cu ea
              sa o las asa ??? Imi iau amenda sigur....
              http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

              Comment


              • #22
                In primul rand ar trebui sa cititi aici: http://legislatie.resurse-pentru-dem...rg/60_1991.php


                si dupa ce indeplinit conditiile sa va strangeti la ora si locul aprobat de organele competente.
                Fuarte Nervos !!!

                Comment


                • #23
                  SECTIUNEA 1
                  Obligatiile organizatorilor si participantilor la adunarile publice

                  ART. 12
                  Organizatorii adunarilor publice sunt obligati:
                  a) sa inregistreze declaratiile de desfasurare a adunarilor publice la organele de politie din localitatea unde urmeaza a avea loc acestea cu cel putin 48 de ore inainte;
                  b) sa stabileasca persoanele responsabile pentru conducerea adunarilor publice;
                  c) sa asigure un dispozitiv propriu de ordine, format din personal purtind insemne distinctive, stabilite impreuna cu organele de politie;
                  d) sa delimiteze spatiul de desfasurare a adunarilor publice, prin semne distincte si vizibile, iar cind acestea se desfasoara in deplasare sa ia masuri pentru limitarea spatiului de circulatie ocupat;
                  e) sa achite anticipat, pe baza de deviz, contravaloarea serviciilor si amenajarilor solicitate primariilor, pentru desfasurarea normala a adunarilor publice;
                  f) sa stabileasca traseele de afluire si defluire a participantilor si sa ia masuri ca ocuparea spatiilor destinate desfasurarii adunarii publice sa se faca cu putin timp inainte de ora inceperii activitatilor, iar parasirea lor sa aiba loc imediat dupa ora limita stabilita;
                  g) sa interzica participarea la adunarile publice a persoanelor care au asupra lor, la vedere sau ascunse, bauturi alcoolice, arme de orice fel, materiale explozive sau incendiare, substante iritant-lacrimogene sau cu efect paralizant, ori alte obiecte ce pot fi folosite pentru actiuni violente sau de tulburare a desfasurarii normale a acestora;
                  h) sa ia masuri pentru indepartarea participantilor care, prin modul de manifestare, tulbura ordinea si linistea publica, iar cind acestia nu se supun, sa-i semnaleze organelor de politie;
                  i) sa intrerupa imediat adunarea publica atunci cind constata ca au intervenit fapte de natura celor mentionate in art. 2.


                  CE FACEM CU LEGEA???
                  e o actiune ilegala daca nu facem demersurile necesare intocmirii actelor
                  http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

                  Comment


                  • #24
                    Ok...Bine ati venit in romania, tara tuturor posibilitatilor, i-am detronat pe americani la faza asta...
                    am alta intrebare : de ce se comercializeaza tobele care cica sunt ilegale???
                    daca nu am voie cu ea, nu are abtipild RAR pe ea ( desi cine la fabrica are sigur o autorizare de gen ) de ce se gaseste la orice magazit cu accesorii auto...
                    as vrea sa se poata face public cate un astfel de thread, sa se vada opinia omului de rand in legatura cu multe chestii...Desi daca ma gandesc bine tot frectie la picior de lemn ar fi, vazand cum multe chestii in tara asta sunt aiurea si idioate!
                    chestia asta e la fel cum am auzit ca trebuie la verificare, in februarie la mine, sa fac rost de la cineva de stopuri stock ca nu ma primeste cu stopurile mele...imi vine sa rad dar sa si plang la faza asta...ca cica nu au abtibild RAR pe ele...da ala care le face nu e autorizat??? logic ca da altfel nu avea voie sa le faca si sa le comercializeze la METRO!!!
                    dar trecem peste...nu are rost sa ne facem nervi...ca doar cu aia ramanem...
                    Last edited by bolo; 5 August 2008, 08:31.
                    Life is short...play more!
                    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by crisneg View Post
                      De acord cristi.
                      totusi...Eu imi pun amortizorul in fiecare seara dupa 9 seara.
                      si parca nu e masina mea....Si e o senzatie aiurea.
                      sa dau toba jos??? Mai bine nu mai ies cu ea
                      sa o las asa ??? Imi iau amenda sigur....
                      Eu unu sa mor de as da-o ... Numai de-al draq as sta cu amortizorul pus ... Oricum ei te opresc dupa sunet nu sta politistu sa se uite la toba fiecaruia ...

                      Comment


                      • #26
                        Da o alta chestie ar fi, din moment ce ai trecut de ITP nu si te opreste politaiu si te intreaba ce-i cu toba asta, si ii arati ca ai trecut de ITP nu ii si aia o chestie,adica daca am trecut de test si totu ii in regula cu masina de ce sa se mai lege ei de mine, si in primu rand sa se lege de tine cand faci zgomot nu ca mergi cu masina decent si se aude un pic si imediat sare peste tine,
                        Ma opresti cand fac zgomot si ti-o gadilat tie urechile sensibile de pulitai atunci da,da nu ca hai sa ne legam de el, ca nu te poate obliga sa o accelerezi la urechile lui ma gandesc!
                        si da normal ca se lega de loganuri si alti pe care ii vede ca nu le poate comenta,pe cand alti merg cu bemweuri si alte dracoveni pe care nu ii opresc ca se tem ca se da jos ceva urangutan de ala de ii da cap in cap!Da asa ii la noi tara de rahat!
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          ...Tre sa isi faca si militianu norma
                          Si ce se va intampla cu masinile/motoarele care iasa din fabrica cu tobe sport (subaru wrx sti)....Orice toba sport ai avea nu suna mai tare ca una de raba.
                          ...de doi lei :p

                          Comment


                          • #28
                            Wrx sti abia suna ) ,alea care urla nu-s stock
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #29
                              Cristi u ai toba la tine la masina?
                              daca da....Ce model si cum suna?
                              http://www.loganclub.ro/forum/montez...tml#post273931

                              Comment


                              • #30
                                Am...Dar suna ca si cum n-as avea
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google