Probleme Cu Antena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cu Antena

    Imi zdrangane antena in mers,la nivelul plafonului,mai mult in partea dreapta...As vrea sa stiu daca se poate intinde cablul si de unde anume,sau pot sa-l izolez cu ceva sa nu mai faca zgomot in contactul cu caroseria???

  • #2
    Chiar nu stie nimeni???E teribil de enervant,mai ales pe drumurile noastre...Pls,un sfat m-ar ajuta mult

    Comment


    • #3
      Poti incerca sa-ti cumperi o antena mai scurta(am vazut pe la atii ca au asa ceva). Aia nu ar mai trebui sa ajunga la cupola.
      sigpic
      Play ManagerLeague

      Comment


      • #4
        Sau poate sa incerci sa o tii mai sus ?

        Comment


        • #5
          Originally posted by WLW View Post
          Sau poate sa incerci sa o tii mai sus ?
          problema e cu cablul(firul) din antena,care vine pe sub capitonaj si mai departe...Pana la casetofon,nu stiu pe unde k as trage de el sa-l intind sau sa-l izolez cu ceva..Si nici capitonajul nu stiu sa-l dau jos sa rezolv problema,si nici la service (garantie) nu au facut nimic...Normal

          Comment


          • #6
            Scoti agrafele cu care e prins capitonajul si il dai jos, apoi incerc sa pui niste burete pe langa fir.

            Esti sigur ca zgomotul nu se aude la parasolar? Ca si ala tot in dreapta e...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Originally posted by andrei View Post
              Scoti agrafele cu care e prins capitonajul si il dai jos, apoi incerc sa pui niste burete pe langa fir.

              Esti sigur ca zgomotul nu se aude la parasolar? Ca si ala tot in dreapta e...
              nu e de la parasolar,o sa incerc cum zici tu sa vad ce reusesc,ms mult

              Comment


              • #8
                mi se cam misca antena nu foarte tare dar se misca are idee cineva care este sitemul de strangere cu surub cu care este prinsa? sau este lipita pe plafon?

                Comment


                • #9
                  dai jos plafoniera si incearca sa ajungi la ea...se poate, nu este imposibil
                  sigpic
                  Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                  Comment


                  • #10
                    Salut,vreau sa-mi schimb antena cu mai scurta ,oare difera surubu de la una la alta?
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by reptila View Post
                      dai jos plafoniera si incearca sa ajungi la ea...se poate, nu este imposibil
                      ok o dau jos dar cum? procesul in sine, cum?

                      Comment


                      • #12
                        uite asa http://www.tutorialelogan.ro/2010/08...at-antena.html
                        sigpic
                        Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                        Comment


                        • #13
                          super tare merci!

                          Comment


                          • #14
                            salutare, sunt cam nou aici si vroiam sa va intreb in legatura cu antena, am o problema mi-am schimbat casetofonul original de LOGAN si mi-am pus un altul " PADUREA LUI KEN " ) si a trebuit sa montez si un adaptor pentru antena dar dupa o vreme am observat ca nu mai prind calumea posturile de radio si l-am scos afara si in loc de antena cand am pus degetul pe mufa de la antena aparatului brusc radio se auzea perfect, am bagat din nou mufa de antena si nici o schimbare in receptionarea postului de radio ( mergea la fel de prost )

                            help cineva !!!!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google