Montare Modul Aprindere Pozitii/faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by catalintal View Post
    Salut domnilor, astazi, ascultand indrumarile si sfaturile colegului -rome-alex-, am montat acest modul de aprindere pozitii, doar ca eu l-am pus pe proiectoarea. Ideea este buna numai ca eu nu sunt multumit, iar daca careva vrea sa stie exat ce trebuie facut ii raspund bucuros la orice intrebare.
    ideea este asa: cand se aprinde plafoniera, se aprind si pozitiile/proiectoarele/farurile..
    cat timp sta plafoniera aprinsa stau si pozitiile/proiectoarele/farurile..
    daca deschizi usa, automat se aprinde plafoniera deci se aprind pozitiile/proiectoarele/farurile..
    Am crezut ca are vreaun temporizator, sau vreun releu, sau stie sa dea curent pentru o perioada de timp, altfel, daca esti cu usa deschisa sau lucrii ceva , plafoniera e aprinsa si pozitiile stau aprinse...
    acel ''modul '' se foloseste de temporizarea plafonierei pt comanda aia la proiectoare

    Comment


    • #32
      informativ..... temporizarea se poate modifica din ddt.

      Comment


      • #33
        eu credeam ca acel modul face si temporizarea, ca nu depinde de plafoniera decat sa ii dea comanda.. daca plafoniera sta aprinsa 10 min, stau si proiectoarele, daca stingi plafoniera nu mai merge modulul..nu imi place..o sa caut altceva..si cand gasesc va spun

        Comment


        • #34
          ai inteles de te-ai rupt
          acel modul legat la plafoniera comanda proiectoarele numai cand deschizi ''ligheanu'' si doar pt vreo 25 de secunde ;
          modul cum ti-am explicat ca se leaga la plafoniera nu are absolut nici o legatura cu butoanele plafonierei cu stinsul sau aprinsul plafnoierei de catre mana ta sau a altcuiva
          daca mai ai numarul meu de telefon te rog sa ma suni sa-ti explic din ''vorbe''' poate cuvintele scrise nu te ajuta

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google