Ajutor Instalare TFT 7" Monitor Radio Audio/video Radio Si Tv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor Instalare TFT 7" Monitor Radio Audio/video Radio Si Tv

    am achizitionat recent de la un prieten de al meu un monitor de bord cu auxiliar tv radio si video la care trebuie sa ii leg aditional un dvd player ...serparat ....am achizitionat si dvd care este legat sub consola centrala din bord ...am facut aceasta postare in speranta ca cineva de pe acest forum a mai instalat in autoturism asa ceva ... chestia este ca radio merge dar in auxiliar imi merge audio de la cd inserat in dvd dar nu imi apare nimic pe monitor desi sunetul functioneaza nu am reusit sa imi dau seama cum sa leg firele ce ies din monitor (reverse/hand brake cable ) daca stie cineva si ma poate ajuta rog sa imi dea un post

    asa arata modelu de monitor nu este exact ca cel din imagine dar maine postez si poze cu cel de pe masina
    Last edited by deyu22; 17 February 2014, 23:32. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

  • #2
    Pentru a conecta monitorul la dvd player iti trebuie un cablu RCA cu o singura linie. Mufa galbena este pentru video, trebuie sa scrie pe mufa sau pe vreo schema "Video Out". "Video In" este pt camera mers inapoi.
    Player-ul trimite video catre monitorul auxiliar doar pe functiile de DVD si TV. Pe aux, radio, GPS sau alte functii nu trimite semnal video.
    Last edited by Teo_730; 17 February 2014, 23:47.

    Comment


    • #3
      poi chestia e ca el e legat cu mufa din aia jack cu 3 rca monitoru are 5 setari aux 1, 2, 3, tv si radio de mers sunetul merge pe toate da nu imi afisiaza nimic
      sigpic

      Comment


      • #4
        hand brake cable,trebuie legat la masa la frana de mana,ca sa iti afiseze pe ecran,e o protectie ca sa nu vizionezi in timpul condusului.eu l-am legat la o masa si a mers tot timpul [la alt tip de dvd auto].

        Comment


        • #5
          asa imi sunt montate

          astea sunt pozele ...eu am legat firul de la frana de mana pe firul negru de la casetofon e bine sau nu sau trebuia sa il leg altundeva ??









          Last edited by deyu22; 24 March 2014, 00:47. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google