Novice

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novice

    eu sunt incepator/amator in materie de tehnica/motor/etc.Cu siguranta sunt si altii
    faza e ca , daca se gaseste cineva care are timp sa lucreze de ex in paint , sau ceva de genu, sa editeze o poza a motorului (de sus , de jos, din parti, din orice pozitie posibila)de o rezolutie bunicica ,si sa marcheze componentele care sa fie explicate pe intelesul tuturor....
    am multe intebari referitoare la componente,cum ar fi: ce face aia, ptr ce e cealalta... ; cemi vine aku in minte este de ex. : stand in fata masinii, privind motorul,in stanga , pe unde intra benzina in ansamblul de injector(sper ca nu ma insel), este o "palnie", neacoperita(neacoperita la masina mea,credeam ca imi lipseste ceva , dar am vazut si la altii)...., e la ce serveste?
    daca deranzej, eu stiu cu postu asta .... Scz

    nu mai posta in limbaj mirc, e interzis prin regulament. dar fiind nou, esti iertat de data asta. pe viitor te rog sa nu se mai repete. mersi de intelegere
    Last edited by Seba; 3 September 2008, 14:49.

  • #2
    1. Nu deranjezi, insa vezi ca ai facut un topic de doua ori.
    2. Sa intelegi cat mai bine ceea ce nu prea cunosti, iti recomand sa mergi la intalnirile de la Polivalenta si te vor lamuri baietii.
    Succes!

    Comment


    • #3
      Poti incerca aici:
      As illustrated by the hundreds of individual parts for sale at your local Pep Boys Autozone or Napa Auto Parts it takes a lot of machinery to make cars work. Learn about the key parts.


      incearca si functia search de pe forum
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • #4
        Exista pe forum postate link-uri spre manualele de reparatie ale motoarelor 1.4mpi si 1.6mpi. Da un "search" si-o sa te lamuresti, sunt sigur. Gasesti poze si explicatii detaliate;
        din acest motiv, pt moment inchidem topicul asta. Daca totusi sunt doritori de discutii, va rog pm sau la solicitari catre moderatori si se va redeschide.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google