Problemă Telecomandă Cheie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problemă Telecomandă Cheie

    Salut colegi,
    În ultima lună telecomanda cheii a funcționat cu intermitență, în sensul că nu de puține ori m-a pus să o descui mecanic cu cheia, sau să fac același lucru la închidere.
    Inițial am crezut că este bateria slabă, însă, dacă funcționa, mergea de la o distanță suficientă. Dacă nu funcționa, puteam să o apropii lângă uch, dar nimic.

    Astăzi am schimbat bateria, însă problema nu s-a rezolvat. Pur și simplu nu mai vrea să funcționeze din telecomandă.

    Cum pot verifica dacă funcționează telecomanda? Având în vedere că nu are un LED care să se aprindă ca la alte mașini.

    Alte idei?

    Logan 2005, 1.6 Mpi, Ambition.

    Mulțumesc!

  • #2
    Daca ai scapat cheia pe jos se poate intampla.
    Nu face contact bine bateria, posibil sa n-o fi pus corespunzator. Trebuie sa faca "clac" cand o montezi si sa stea fixa.
    Lamelele posibil sa nu faca atingere cum trebuie.
    Carcasa prea uzata ar mai fi de luat in calcul.
    Desigur, ar putea fi alta problema mai serioasa.
    Last edited by Fanez; 29 September 2016, 18:33.

    Comment


    • #3
      Si eu am avut o astfel de problema. Am rezolvat-o ridicand putin lamelele.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Cheia, intr-adevar, am scapat-o de mai multe ori.
        Insa nu este prima oara cand ii schimb bateria, deci nu pare sa fie de acolo problema. Lamelele le-am ridicat, se simte cand calca placa electronica pe ele. Carcasa nu este uzata, butoanele nu sunt rupte / defecte. Functionarea cu intermitenta cred ca anunta sfarsitul acestei telecomenzi... De doua zile n-a mai dat niciun semn de viata.
        Cred ca ar trebui sa o vada un electronist.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google