Airbaguri Laterale Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pe langa scaune mai puneti si toata instalatia electrica fata a masinii si UCE airbag

    Comment


    • #17
      Andrei ... Poate stii tu ceva ... Airbag-uri laterale spate or sa bage...Sau macar window-bag ...

      Comment


      • #18
        Originally posted by cc catch View Post
        Adica zici tu, ca daca am lovit frontal alta masina si am lipit radiatorul de motor (peste AC si electromotor) + lonjeron stanja indoit atunci airbagurile nu ar trebui sa se miste? Atunci de ce le-au mai pus? Sa se deschida cand intra motorul in cabina peste mine?






        Zilele trecute in Craiova.... Nu s'a deschis nici'un airbag din cele 12...

        Nu se deschid asa ... Cum te'ai lovit cum sar ... In unele cazuri doar ar agrava situatia...

        Comment


        • #19
          @Loganu: Nu se vor pune in urmatorii ani.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Am un prieten care incercand sa evite un animal iesit brusc in fata a tras dreapta mult de volan sa izbit frontal de un cap de pod(80km\h)apoi sa dat peste cap si asa a ramas.Airbagul sa declanseze ''pauza''.La cum arata botul masinii puteai jura k airbagul ar fi sarit ceea ce nu sa intamplat.Credeti ca la viteza asta si la impactul cu un cap de pod de beton nu era necesara deschiderea airbagului?Eu cred ca da.Nu mi se pare normal sa se deschida atunci cand motorul e in portbagaj.Sper ca nu la toate loganurile sunt problemele acestea.Multa bafta tuturor

            Comment


            • #21
              Pai la viteza cu care a dat ... Plus impact frontal ... Trebuiau sa sara .

              Comment


              • #22
                @PH 85 MRS: Prietenul tau e in regula, are vreo zgarietura, lovitura?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Chestia asta cu airbagurile e o problema mare la romani. Aud la tot felu' de indivizi faze gen ca au facut accident si nu s-au deshis airbagurile dar dupa aia ii intrebi daca au patit ceva si nu au nici macar o zgarietura ... La unii cred ca le place sa fie izbiti in fata de diverse obiecte si vor sa experimenteze si airbagul..
                  Loganul Meu !

                  Comment


                  • #24
                    Poate sunt oameni cum e cel de la avatarul lui SoNyKeL
                    Last edited by alex86; 26 September 2008, 18:17.

                    Comment


                    • #25
                      Discutia despre airbaguri laterale montate ulterior a mai existat pe un topic, deci pe asta il inchidem
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google