Cum Sa Dau Jos Cd Playerul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sa Dau Jos Cd Playerul?

    Mi-am cumparat 2 boxe ca sa le pun pe spate, si nu stiu cum sa dau jos cd playerul. Mentionez ca este pus de mine, inainte neavand nici un sistem audio din fabrica, pt ca am varianta abs plus...Cand am bagat cd playerul i-am scos in afara niste dinti de pe carcasa care il infasura, pentru a-i face sistem de prindere. Acuma problema...Cum fac eu sa il mai scot de acolo? am desfacut consola si am vazut ca e mascat totul, si singura solutie ar fi sa scot cd playerul...De preferat ar fi sa ramana intreg ...Stie cineva, sau are idee cam cum as putea sa il dau jos? sper ca m-am exprimat destul de bine

    rog a nu se considera duplicat...Am vazut ca mai este un topic asemanator, dar care se refera la cd playerul original...Eu nu am avut asa ceva, si nici nu stiu ce sistem de prindere are el, si daca este sau nu asemanator cu improvizatia mea.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    Vezi ca pe margini ai cate 2 gauri iei 2 surbelnite pentru ficare parte si faci ca un cleste si tragi usor sau 2 sarmulite mai groase
    drive with speed than you die fast

    Comment


    • #3
      Dar eu am explicat ca am dintii de pe carcasa scosi astfel incat sa se faca prinderea lui acolo...Daca bag surubelnitele si trag nu se forteaza? Ca practic, nu vad ca as atinge dintii aia cu surubelnita
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Ar fi bine sa ne mentionezi modelul cd-player-ului ,daca ai facut ceva improvizatii pe acolo,si daca nu ai gasit in cartea tehnica cum se demonteaza.

        Comment


        • #5
          Modelul cd playerului: sony gt 20
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Cel mai bine dute la un service
            drive with speed than you die fast

            Comment


            • #7
              Daca e de la sony, sigur ai avut si cele 2 "sarme" care te ajuta sa il scoti. De asemenea in cutie trebuie sa ai si o schita.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google