Unde Fac Placute De Inmatriculare Patrate ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by WLW View Post
    Ala se numeste placuta tip C si este ilegal pe masini, este doar pt motoare
    Numar patrat pentru Murano ilegal ? Si atunci de ce la un Land Rover Freelander am avut numar dreptunghiular si l-am schimbat cu unul patrat pentru spatele masinii ?

    Lupulucian , nu te pot lamuri . Din cate am aflat , daca este legala placuta pe care o vrei ca si cea cu indicativele mai departate intre ele iti trebuiesc pile ( nu de unghii ) mari la politie pt a le obtine .
    Last edited by FLORIN77; 17 October 2008, 08:04.
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

    Comment


    • #17
      Faceti ce vreti ma, eu doar v-am zis.

      Comment


      • #18
        WLW , mai bine afla direct de sursa decat de la noi .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #19
          Eram sigur ca doar cu pile se pot obtine placutele astea, tip C cum ziceti voi, dar nu sunt de motociclete Valeriu. Vroiam sa stiu daca am vreo sansa altfel decat sa ma bag in datorii la gabori. Atat. Vad ca este singura sansa.

          Comment


          • #20
            Originally posted by FLORIN77 View Post
            Numar patrat pentru Murano ilegal ? Si atunci de ce la un Land Rover Freelander am avut numar dreptunghiular si l-am schimbat cu unul patrat pentru spatele masinii ?

            Lupulucian , nu te pot lamuri . Din cate am aflat , daca este legala placuta pe care o vrei ca si cea cu indicativele mai departate intre ele iti trebuiesc pile ( nu de unghii ) mari la politie pt a le obtine .
            OFF Topic: Florine......urmareste mai cu atentie discutia.....Alex21 are nevoie de numere patrate, care sunt legale.....lupulucian intreba de numere: Formatul acela dreptunghiular, de doua ori mai mic decat cel standard, iar raspunsul WLW-ului era legat de intrebarea asta, si nu era legat de acele numere patrate. Citeste de doua ori, inainte sa dai un raspuns, ca sa nu se mai intample situatii de genul asteia, ca este pacat....Pana la urma urmei, raspunsul postat de WLW a fost corect, si la obiect, pe cand tu....Te-ai bagat de geaba in seama.
            Respect!!

            sigpic

            Comment


            • #21
              Gionik, ai dreptate. Unii se baga in seama aiurea, nu se documenteaza inainte sa dea un raspuns si induc in eroare. WLW este cel mai in masura sa dea raspuns la aceasta problema pusa de ALEX 21

              Comment


              • #22
                Lasa-i ma...Sa dea cu capu sa afle....Treaba lor eu nu ma mai bag ca vad ca sunt primit prost si inteles gresit.

                Comment


                • #23
                  Mai bine cititi voi putin mai atent si pe urma atacati . Eu am inteles ce vor ei dar voi 2 nu . Cu acelasi respect .........
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #24
                    Am fost azi iar la Ploiesti. Am vorbit ( tipat, urlat, etc) cu terminatul de la ghiseu iar...Ala ca nu si ca nu poate sa mi faca numere patrate.
                    Ce-i care stateau la coada in spatele meu au auzit discutia si au sarit toti cu gura pe terminat in apararea mea .

                    Am reusit sa vb si cu comandatul pana la urma. Am mai platit o taxa de 25 de lei si luni ma duc sa-mi iau placutele patrate

                    A...Si sa va mai zic ceva..Offf imi vine sa urlu. Am optat ptr numere preferentiale (80 lei) ...I am zis cateva combinatii, iar el verifica pe computer care sunt libere si care nu. Exact combinatia pe care o doream eu era libera PH-22-M__, DAR retardatul, obositul, prostul, idiotul, (cand mai am treaba pe acolo cred ca l astept dupa program) in loc M , a pus NNNNN !!!.

                    Cele doua poze facute cu telefonul sunt reale.

                    P.S Sa va fereasca Dumnezeu sa inmatriculati o masina care nu este adusa din Uniunea Europeana.
                    Attached Files
                    Last edited by Alex21; 17 October 2008, 15:21.

                    Comment


                    • #25
                      Sa pui si tu o poza...Sunt tare curios

                      Comment


                      • #26
                        Dap, am sa pun poze.

                        Numai belele am patit cu masina asta. Adusa din kuweit noua 6 mii km...A trecut masina de gunoi pe langa ea si a facut o ditamai gaura in usa dreapta !
                        Masina nu avea casco, si i-am cerut la sofer 3000 euro cat costa reparatia..Bineiteles ca nu avea de unde sa scoata atatia bani.
                        La R.A.R a trebuie sa schimb stopurile ptr ca avea semnale rosii..Puteam sa dau spaga dar dejea fomistii de acolo imi ceruse 500 euro...Exact cat costau stopurile noi (le am de vanzare pe celelante ...Poate merg puse pe logan )
                        Vama.................Si etc.

                        Comment


                        • #27
                          Deci aia de la inmatriculari din Ploiesti sunt retardati, prosti, tampiti, imbecili, mocofani si lista poate contiunua.
                          Ma duc azi fericit spre Ploiesti stiind ca toate probleme mele sau rezolvat, sa-mi iau numerele noi patrate. Stau la coada 10 min..Si ajung in dreptul ghiseului.
                          Sarumana' Dominta..Am si eu niste numere patrate etc...
                          Domnisoara de la ghiseu imi da doar un numar patrat in loc de doua !!..Zic..Domisoara nu trebuie sa mi dati doua ? Aia: pe nu ati zic ca aveti jeep eu: ba da, dar ambele bari sunt prevazute ptr numere patrate aia: ehh..Asa se dau, numai unul..Este ilegal cu doua numere patrate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          In clipa aia imi crescuse tensiunea pe loc..Am luat numarul si am plecat sa ma calmez.
                          4 drumuri facute pana la Ploiesti dupa numere si nici acuma nu am numerele corecte/bune.
                          Din cate am vazut, numarul patrat s-ar putea sa nu imi intre in locasul de la haion !..A , si inca o chestie...Dece <bipppppppppppp> am actibild cu RO si steagul Romaniei ca acuma 100 de ani?..Nu trebuie sa fie RO cu Uninunea Europeana ?!
                          Cred ca pana la urma le sudez pe alea lungi si gata. Niste incompetenti domne'..lucreaza cu publicul in sictir !!...nu am mai fost pe la Udriste de mult...dar oare asa o fi si pe la noi?
                          Last edited by Alex21; 20 October 2008, 22:45.

                          Comment


                          • #28
                            Niste prosti . Acum , te duci , iti iei un formular de deteriorare numar + restul actelor si mai ceri un numar patrat . Daca vrei . Dar mai faci 2 drumuri .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • #29
                              Am facut un sablon din carton ptr nr. Din spate. Cel din fata chiar daca este putin mai mare, se poate prinde mai usor.
                              Trebuie sa mai fac doua drumuri pana la Ploiesti...Asta e.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google