Oglinzi Rupte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oglinzi Rupte

    Salut am un 1.4 din 2006.. De cand am luat masina oglinda din stanga soferului nu se rabata.Am zis sa nu imi mai bat capu cu astia de la dacia .. Si am lasat`o asa.. Etapa a 2-a .. Acum 2-3 luni am gasit oglinda din dreapta pasagerului data peste cap ( in fata portii ) un prost probabil n`a avut loc .. Sau un tiganus ceva a tras de ea pana mi`a rupt`o .. Oglinda sta .. Merge electric .. Tot .. Ce are rupt sunt doar clemele ..Acum va intreb pe voi .. Sa ma duc sa o fac pe casco ? sau .. Sa mai astept putin timp sa strang niste bani si sa imi cumpar niste oglinzi mcv .. Imi plac foarte mult .. Si nu stiu .. Se potrivesc oare pe asta normala ? ( sa mearga electric) astept un raspund de la voi .. Salut

  • #2
    Parerea mea e ca mai bine astepti sa strangi niste bani pt onglinzi MCV.Arata beton si sigur o sa mearga la fel ca celelalte dinainte.Nu merita sa faci pe casco toate nimicurile si plus de asta ai zis ca oglinda e functioanala.
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • #3
      Merg oglinzi de mcv sau prestige si merg si cele electrice...Am vazut la mai multe berline asa ceva ..Si ziceai ca ai gasit oglinda data peste cap...Banuiesc ca era indoita spre botul masinii...Eu am vazut un accident intr-o zi cand un logan s-a frecat pe lateral cu un autobuz, oglinda s-a indoit spre faţă dar cand a tras autobuzul ca sa elibereze masina (loganul s-a infipt in aripa fata si nu se mai putea misca deloc) oglina si-a revenit si era perfect intreaga...Nimic stricat
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Oglinzile merg amandoua electric .. Nu am probleme .. Numai ca acum nu le pot rabata .. dar nu e panica.. Nu o bag intre masini unde nu are loc etc ..Oglinda de care va povesteam ca am gasit`o data peste cap .. Era chiar geamu care avea o pozitie ciudata .. Cand m`am urcat in masina oglinda batea spre cer ... Vedeam norii si era scoasa din suportul ala .. Are o pozitie anume care sta.. Nush ce s`a intamplat..Dar cu o sa incerc sa cumpar de mcv... Aveti idee un pret ceva? La cat sa ma astept ? 3 mil 500 ?

        Comment


        • #5
          lucialina si-a pus oglinzi electrice de mcv si functioneaza perfect. Pentru detalii poti lua legatura cu el.
          Bafta!
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #6
            Asa e, mi-am pus eu de MCV electrice si incalzite si e o diferenta ca de la cer la pamant!!! Recomand...
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • #7
              Spune`mi un pret te rog..

              Comment


              • #8
                Vazusem un pret pe forum ieri parca...La oglinzile de mcv ...400 lei
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  370 la mine...
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • #10
                    @MirCip: Cum sa nu se rabateze oglinda? Si de ce nu ai schimbat-o? Acum, una noua costa 500 lei, daca iei de la dealer.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Andrei... Sincer dupa ce am luat masina .. Nu am incercat sa vad daca se rabateaza oglinda ... Au trecut luni bune de zile pana am constat ca nu merge.. O sa pun si eu poze cu masinuta,dar nu e prea tunata cum sunt ale voastre

                      Comment


                      • #12
                        Io te-as sfatui ceva ce a facut un prieten al meu ia la pumni si oglinda cealalta si te duci la casco sa ti le schimbe pe amandoua si daca ai pe cineva la un service dacia un momentul in care cei de la casco trimit acceptul de plata la service cei de acolo sa-ti puna oglinzi de mcv pe care le va plati casco ca si asa nu sta nici dracu sa-ti verifice ce oglinzi iti pun aia. Asa a facut un prieten pentru jante si-a lasat singur masina pe butuci a declarat ca i-au furat jantele s-a dus la casco i s-a dat acceptul si cei de la service au facut comanda pentru niste jante oz sooper jmechere kre costau vreo 1000 si ceva de euro si aja omu are pentru vara pastea oz si pentru iarna palea cica furate

                        Comment


                        • #13
                          Mai crazy_gaby, ce zici tu acolo e instigare la furt, fals si uz de fals in scopuri necuvenite. Lasati omul sa-si repare cum poate masina pe problema pe care o are, oglinzile. Ori pe casco ori pe banii lui, dar pana la a-l invata cum sa-si ia jenti pe casco prin inselaciune e distanta mare. Ai idee ce poate pati daca-i prins ? Si mai ales daca-l mai si mananca limba si da declaratii ca am citit eu undeva (ghici unde ?) ca se poate face asa si am incercat. Ruga mare, nu mai postati aberatii. Hai sa mentinem forumul asta in niste limite de onoare.
                          sigpic
                          Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                          Comment


                          • #14
                            Bravo ady_p
                            http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                            Comment


                            • #15
                              Ok imi cer scuze pentru postul anterior nu se va mai repeta

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google