becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vitriol
    replied
    Originally posted by Hirayama View Post
    Deci.....tu ce o sa montezi?
    Avand in vedere ca merg 80-90% in oras si nu fac economie la filament (merg cu farurile aprinse 100% din timp), am pus Osram Silverstar 2.0.

    Leave a comment:


  • aris86
    replied
    Pentru oras si afara folosesc in special DRL-urile in timpul zilei si faza scurta noaptea (Osram Night Breaker, multumit de ele dupa 2 ani, desi eram impacat daca ma tinea si 1 an de zile, ca sa nu mai chiorasc cu cele stock).

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Daca mergi in oras frecvent....nu cred ca iti convine performanta, e mai bun la buzunar un ECO/lifetime sau cum ii zice

    Insa in afara orasului....ceata, ploaie....imbecili in carute nesemnalizate....imbecili pe biciclete nesemnalizate....sau combinatii ale acestora, iti trebuie performanta

    Niciodata performanta nu este ieftina......si nici nu tine mult ( ma refer la masini)

    Pt mine, din punctul asta de vedere, este doar o chestie de alegere si atat

    Deci.....tu ce o sa montezi?

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Originally posted by vitriol View Post
    Azi, 05.11.2016, s-a ars faza scurta dreapta. Nici macar un an...
    S-a ars la 21:30 si eram langa Cora. L-am schimbat tot cu Silverstar 2.0, dar am stat ceva timp pe ganduri daca sa cumpar un Silverstar sau doua 3xLifetime...
    Azi, 14.12.2016, a crapat si facsu. Asta a tinut un an si doua zile. Cam 13k km (ca m-a intrebat Kojak si nu i-am raspuns). Deci, la o medie orara de 22km/h, ar insemna cam 600 de ore.
    Last edited by vitriol; 14 December 2016, 22:29.

    Leave a comment:


  • casper20
    replied
    In seara asta am montat pe masina OSRAM Night Breaker Unlimited, urmeaza sa vedem cum se comporta.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Hmmm......chiar la 3 luni, putin probabil

    Eu fac cam 50 000 km/an cu ligheanul, mers preponderent in afara, cu becurile aprinse mereu, fara exceptii......si le schimb cam de 2 ori pe an.....

    Dar un DRL este binevenit......m-am gandit la asta, dar mi-e lene sa ma apuc iar sa adaptez.....daca era motor/mecanica mai ziceam )))

    Leave a comment:


  • casper20
    replied
    Silverstar sau nightbreaker o sa iau dar mai intai trebuie sa imi achizitionez si un modul DRL ca altfel nu am facut nimic, schimb bechurile tot la 3 luni.
    Xenon-ul este intradevar mai fiabil dar si acesta se papa in timp, becurile de pe masina au deja 2 ani si 4 luni si pot zice ca si-au facut treaba pina in acest moment dar au inceput sa scada in intensitate.
    Sunt de 35W si 4300k.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Xenon-ul este mai fiabil in timp.....daca vrei sa alegi intre coolblue si silverstar, as lua silverstar....
    Daca iti place silverstar, atunci nightbreaker iti vor placea mai mult....
    Asta daca vrei legal....insa conteaza si farul...

    Leave a comment:


  • casper20
    replied
    Nu am avut lupa, bi-xenon reglate pe stand.
    Flash-uri nu am luat niciodata, nici politia nu ma oprit dar lumina lor in ultima vreme este obositoare pentru ochii mei.

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Ai avut lupe la xenon ?

    Becuri bune sunt Osram si Philips de la 70lei in sus setul. Celelalte sunt ca cele din fabrica aproape.

    Leave a comment:


  • casper20
    replied
    Renunt la Xenon dupa 5 ani de folosire si vreau ceva becuri bune.
    Ce sa aleg intre Osram Cool Blue Intens si Osram Silverstar 2.0?

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Super. Par cele mai ok pe orice tip de lumina, nu sunt nici galbene care sa te oboseasca, nu sunt nici albastre ca sa nu mai vezi nimic cu ele... mi se par perfecte .

    Dar 70lei + transport... daca ma tin doar un an si jumatate la utilizare scazuta cum m-au tinut celelalte philipsuri, nu mi se pare buna afacerea.

    Leave a comment:


  • ViperX
    replied
    Si eu am White Vision de vreo 3 luni, de care ma declar multumit pana acum.
    Mi se par raportul cel mai bun lumina alba/durata de viata: 4300K/450 ore.
    Mentionez ca am DRL-uri, deci folosesc faza scurta doar seara.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    cam asa se vad noaptea philips white vision
    Attached Files

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Originally posted by Hirayama View Post
    Tot ce e "ECO" este egal cu zero.....

    ECO nu inseamna performanta.......eco in cazul de fata- becuri- inseamna ca va tine mai mult, vei uita de el, dar vei avea faruri chioare .....

    Performanta la becuri inseamna vedere buna pe ploaie, ceata, noapte......cu eco e bine sa stai acasa
    Depinde mult si de far.
    De exemplu pe un Audi 80 al unui prieten cu faruri vechi din sticla netransparenta cu lumanari in ele... mai tare vedeau farurile mele cu faza scurta din spatele lui decat lumina el cu faza scurta

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google