becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IancuMIC
    replied
    Originally posted by ManGreek View Post
    Nu, Osram Blue Intense are 4300k parca, iar Narva Power Range White are 4500k.

    Philipsurile Eco le recomandam celor care se uita dupa durata de viata.
    Au si 1690lumeni parca, iar cele white au 1650lumeni, teoretic ar trebui sa aibe lumina buna.
    H4 12V 60/55W P43T-38 Consum redus si viata mai lunga
    Bec far H4 faza lunga si faza scurta Long Life Eco Vision. Consum redus, durata de viata de 4 ori mai lunga (nu necesita schimbare pentru 100.000 km)
    Detalii tehnice produs
    Aplicatie Faza lunga, Faza scurta, Proiectoare ceata
    Tehnologie Halogen
    Tip produs H4
    Intensitate luminoasa 1690 lm
    Temperatura 3100 k
    Tensiune 12 V
    Putere 55W
    Durata de viata 3000 de ore
    Omologare Da
    Garantie 1 luna
    Ambalaj Cutie 1 bec
    Cod produs 12342LLECOC
    . Ma refeream la cele din link-ul pus de tine.

    ...
    Last edited by IancuMIC; 8 December 2016, 12:17.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Din motivele expuse de voi, folosesc Rally

    Ganditi-va totusi ca daca in cazul vostru cu becuri destul de performante apar nemultumiri, atunci ala cu lumanari de 5 lei ce sa mai zica......

    Leave a comment:


  • evilsheep
    replied
    Farurile zic ca sunt reglate corect. Pe uscat, se vede limita luminii pe asfalt, unde farul din stanga lumineaza mai aproape de masina decat cel din dreapta. Din pacate nu stiu in zona unde as putea merge sa le regleze cu ceva aparat, nu din ochi. (poate imi poate recomanda cineva din zona Sibiului?)
    De matuit, nu se pune problema. In vara am polisat farurile+folie. Murdare nu erau, sigur.

    Se pare ca am 110%, m-am uitat iar peste comanda (stiam eu prost)
    Last edited by evilsheep; 8 December 2016, 12:06.

    Leave a comment:


  • aris86
    replied
    In prezent am Nightbreaker unlimited 110%, sunt de 2 ani pe masina, pe ploaie sunt slabe, parca asfaltul inghite lumina, in schimb pe uscat si pe ceata sunt foarte bune. Un coleg si-a luat niste becuri philips ultraperformante si la 9 luni i s-a ars becul pe stanga. Care o fi explicatia pentru care se arde primul cel din stanga? Acum vrea sa-si ia Osram Night Breaker 130%.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Eu n-am NB 130%+......am unlimited; n-au apucat sa prinda asphalt umed mult, pt ca sunt de rezerva

    Vezi ca farurile sa fie reglate correct.....apoi mai este o chestie, degeaba ai bec bun daca farul e matuit, murdar,etc

    Leave a comment:


  • evilsheep
    replied
    Pe noapte+ploaie (asfalt umed) nu vad nimic cu Osram Nightbreaker 130%... Cand e uscat, sau folosesc faza lunga, sunt foarte multumit de ele.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Tot ce e "ECO" este egal cu zero.....

    ECO nu inseamna performanta.......eco in cazul de fata- becuri- inseamna ca va tine mai mult, vei uita de el, dar vei avea faruri chioare .....

    Performanta la becuri inseamna vedere buna pe ploaie, ceata, noapte......cu eco e bine sa stai acasa

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Nu, Osram Blue Intense are 4300k parca, iar Narva Power Range White are 4500k.

    Philipsurile Eco le recomandam celor care se uita dupa durata de viata.
    Au si 1690lumeni parca, iar cele white au 1650lumeni, teoretic ar trebui sa aibe lumina buna.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    3100k, nu prea e lumina de xenon; e alb-galbui.

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Vreau sa incerc model care are lumina cat mai alba care duc putin spre xenon



    la set sunt 42 lei, asa iesiti la 24lei daca luati cate o bucata(2buc). + transport... eu zic, ca merita
    Last edited by ManGreek; 8 December 2016, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Originally posted by ManGreek View Post

    Intre:


    si
    Ai cautat becuri auto? La Osram Shop gasesti becuri auto si consultanta premium pentru masina ta la preturi avantajoase.


    Care le recomandati ? Nu cred ca merita mai mult de 40lei un set de halogene... deoarece durata de viata e cam scazuta.

    Osram, dar nu cool blue.....la acelasi pret ( 50 lei ) ai Osram Silverstar 2.0 care sunt mai puternice si tin destul de mult....

    Am scris mai sus, silverstarurile sunt cel mai bun compromis pret/calitate/anduranta....

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Osram am avut si eu de fabrica, dar sa ars unul dupa vreo 3 ani si le-am schimbat.

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    Eu am osram bilux orignale de fabrica și sunt super

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Se vor arde cam repede. Daca tot dai 90lei, eu as lua Philips Racing Vision +150% cu vreo 80
    Sau cele mai puternice Narva pe la vreo 50lei... si de banii aia iei aproape 2 seturi H4 Narva Range Power 90+

    Intre:


    si
    Ai cautat becuri auto? La Osram Shop gasesti becuri auto si consultanta premium pentru masina ta la preturi avantajoase.


    Care le recomandati ? Nu cred ca merita mai mult de 40lei un set de halogene... deoarece durata de viata e cam scazuta.
    Last edited by ManGreek; 7 December 2016, 19:19.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Pai din alea am eu de rezerva; am scris mai sus, am nightbreaker laser si un set de nightbreaker unlimited....de rezerva

    Sunt ff bune, cu mult peste medium.....sunt considerate high performance la H4 si sunt la limita legalului....peste ele sunt doar becurile rally

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google