becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aris86
    replied
    Ce parere aveti despre aceste becuri?

    Leave a comment:


  • cristi....
    replied
    siguranta ta si implicit si a celorlalti participanti la trafic

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Habar n-am ce ulei are.....dar e un clio benzina.....

    ideea e ca un bec bun te scoate din belele, merita investitia la fel ca un stergator de parbriz efficient....

    macar daca la consumabile va doare-n cot de motor, la siguranta voastra e bine sa va ganditi

    Leave a comment:


  • cristi....
    replied
    la cat de bine se vad racingurile...din pct meu de vedere merita investita, chiar daca se duc mai repede

    si motorul se aude bine, foloseste redline sau? e doar din cauza insonorizarii. se aude destul de plin, placut

    cele mai scumpe becuri pe care le-am avut au fost niste philipsuri blue vision ultra. 90 de lei setu la vremea respectiva, acu nici nu mai stiu cati ani, cand am inceput sa fac naveta bv-sb, deci 4. pe uscat bune, vedeam bine, dar pe ploaie/ud moartea pasiunii, NIMIC

    apoi le-am schimbat cu unele de fabrica. lumanari pe uscat dar pe ud vedeam o idee mai bine. apoi a fost o vreme cand la benzinaria mol pt fiecare plin primeai nu stiu cate abtibilde pe care le puteai folosi ulterior tot in reteaua lor pt procurarea ulterioara de diverse produse. asa ca am luat setu de osram silverlight 2.0 pt nu stiu cate abtibilde + vreo 20 sau 30 de lei diferenta
    Last edited by cristi....; 7 December 2016, 01:17.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Deh.....chestia e ca racing-urile se duc repede....nightbreaker duc un an de voie...


    Auzi....dar noi ce tot vorbim aici?

    Ne dam in stamba la ca uleiuri.......aici majoritatea se uita la lumanari ieftine de 5-10 lei si noi vb de becuri de 50-80 lei bucata...

    Leave a comment:


  • cristi....
    replied
    excelente becurile, pentru halogen sunt super tari, app ca cele mai sofisticate de pe piata de pe masinile de lux, cu laser, cornering, full led draci laci cele racing, nightbreakurile parca sunt un pic blurry
    Last edited by cristi....; 7 December 2016, 01:06.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Nu am nevoie sa uimesc pe nimeni si nu sunt aici pt asa ceva

    Deasemenea nu vreau sa conving pe nimeni, doar expun idei


    Din ce observ in cazul tau si din postarile tale, nu te intereseaza cu adevarat becurile, mai mult provoci si faci misto iar mie mi-e lene rau sa mai raspund la provocari.....minore

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Uimeste-ma cu becurile tale... ai ceva topic detaliat pe forum ?

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Stai calm ca nu se topeste nimic...si nici nu se matuieste

    Am Rally de vreo 3-4 ani si n-au nimic farurile....am mers alternativ cu 100/90 w vara si iarna 140/90 w de la general electric


    La opelul ala ce are el pe "faza" lunga e 80% din cat am eu pe scurta....

    Singurul neajuns la logan nu e becul, ci farul.....e low cost, poti sa-i pui si 280 w ( cum am avut eu) insa oglinda nu ajuta cu nimic....

    Toate chestiile astea se fac cu modificari serioase.....am relee separate pe fiecare bec si pe fiecare faza...si mai multe chestii


    Insa eu am nevoie sa ma deplasez rapid inclusiv noaptea....

    Pt loganistul average, silverstar sau chiar nightbreaker sunt ultra suficiente.....

    Apropo cristi.....vezi ca bulgaroiu ala sau ce dreq e, nu cred ca are racing vision

    Uite mai jos racing vision la un tip din brasov......sa nu va aud ca fac reclama

    https://www.youtube.com/watch?v=Kr4I2CuCJss
    Last edited by Hirayama; 7 December 2016, 00:31. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • cristi....
    replied
    150w?! vrei sa ramai fara talon? sa ti se topeasca plexiglasu sau deflectoarele alea din interioru farului? )

    Philips racing vision mi se par tot niste lumanari, nu vezi nimic, nici nu se compara cu ledurile opelului

    Last edited by cristi....; 6 December 2016, 23:05. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Maine comand niste lampi, SON-T PIA PLUS 150w; oare merg adaptate la Logan?

    Leave a comment:


  • cristi....
    replied
    si eu am tot osram silverstar 2.0 de 2 ani

    pe drum uscat sa zicem ca e cat de cat decent, nu faci vreun accident din cauza ca nu ai vazut, insa pe ploaie/drum ud nici un bec nu m-a multumit pana acu, toate au avut eficienta app 0

    eu vreau sa vad asa noaptea



    acu nu mai e nevoie sa cumperi o masina de lux/premium ca sa ai lumini calumea, e suficient sa ai 20 de mii si vezi beton
    Last edited by cristi....; 6 December 2016, 22:55.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by IancuMIC View Post
    De aia zic; nu e corect sa spui ca te-au tinut 3 ani, cand ele au functionat doar cateva zeci de ore.
    dar tu cum ai vrea ? sa fie noaptea polara ?
    multa lume nu merge pe intuneric decat iarna.
    in rest unde sa pleci de nebun seara ? la drum in afara le tun aprinse tot timpul.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Eu merg destul de mult si mai ales in afara.....schimb 2 seturi de Rally pe an...

    Insa osram nightbreaker/laser sunt lumanari pe langa astea rally.....

    Dar repet....mie imi trebuie functional si rapid....

    Un set de calitate tine cam 1 an....unlimited ma refer...

    Cu cat becul e de calitate, cu atat scade durata de viata.....

    Cel mai bun raport pret calitate il au Osram silverstar 2.0.......dar eu nu le-as pune, dupa experienta cu rally pe timp de noapte nu-mi mai trebuie nimic altceva....

    Regret ca e costisitor si nu pot sa le adaptez si la celelalte utilaje.....


    @ Man greek

    Tu poate ai auzit multe insa se vede ca....nu ai vazut nimic

    Narva rally am eu, 100w/90w.....am si general electric rally 140w/100w.....

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Originally posted by Hirayama View Post
    Si nu....nu-mi prajesc farul ......si nici nu-I orbesc pe ceilalti, pt ca sunt reglate correct

    Am mai auzit din astea...



    A incercat cineva Narva ?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google