becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B997NDL
    replied
    Originally posted by Kojak View Post
    Seara-n Bucuresti se merge cu proEctoare si pozitii, deci nu se pune.
    altii, "vecinii" din militari si din aparatori, dar nu eu.

    da, laserul de-abia a aparut, dar tind sa cred ca va avea o viata mau scurta decat nighr breaker plus si unlimited, care lumineaza destul de bine.
    aia care merg cu becuri stock ce sa mai zica ?! mai ales dupa vreo 3 ani, cand sunt lumanari.
    Last edited by B997NDL; 6 December 2016, 22:31.

    Leave a comment:


  • Hirayama
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    eu am un set de night breaker unlimited de peste 3 ani si merg bine in continuare.
    nu stiu daca conteaza ca le-am luat de la un baiat care le aducea din germania.
    or fi mai ingrijit facute ?

    Mai bune decat unlimited sunt night breaker Laser....sau ceva asemanator, sunt ultimul racnet

    "Laserele" si "unlimited" le am de rezerva.....

    Deocamdata sunt multumit de becurile rally pe care le-am adaptat.......nu se compara la vizibilitate cu orice xenon sau alt bec, de oricare vreti voi....

    Si nu....nu-mi prajesc farul ......si nici nu-I orbesc pe ceilalti, pt ca sunt reglate correct


    P.S: exista si Phillips racing vision H4 care sunt mai puternice ca osram Laser

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    si seara prin bucuresti... nu mai stiu.
    Seara-n Bucuresti se merge cu proEctoare si pozitii, deci nu se pune.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    De aia zic; nu e corect sa spui ca te-au tinut 3 ani, cand ele au functionat doar cateva zeci de ore.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    nu era olx atunci, acum peste trei ani. de pe okazii, dar inainte mai luasem de la el night racer, care au tinut doar un an si vreo 2 luni.
    dar probabil bateria auto era prea mult pentru ele, acestea fiind de motociclete.

    Originally posted by IancuMIC View Post
    Si cati km. ai facut extraurban in 3 ani, sau ma rog, cati km. ai mers cu farurile aprinse? Ca aici e dilema.
    nu foarte multi. in fiecare saptamana 100 km si de 3-4 ori pe an cate o mie, plus...
    si seara prin bucuresti... nu mai stiu.
    Last edited by B997NDL; 6 December 2016, 21:21. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    eu am un set de night breaker unlimited de peste 3 ani si merg bine in continuare.
    nu stiu daca conteaza ca le-am luat de la un baiat care le aducea din germania.
    or fi mai ingrijit facute ?
    Becurile alea Osram le-ai luat de pe Olx la 25lei buc ? Ca am gasit si eu aseara un anunt, inca nu stiu ce sa fac.

    Si eu am folosit X-treme +130% mai bine de un an si jumatate si le-am mai folosit de multe ori si ziua pe faza scurta (in consecinta...faza scurta la un bec s-a ars de cateva zile) si acuma caut solutii...

    Cred ca iau Narva Power Range White, ca au 4500k (ilegale... dar oricum nu vad asa ca lumanarile de Philips Diamond de 5000k ce au doar 900lumeni).
    La 4300k am vazut ca e temperatura legala. Acuma mai 200k in plus nu cred ca se va observa .

    Setul e 44lei.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Si cati km. ai facut extraurban in 3 ani, sau ma rog, cati km. ai mers cu farurile aprinse? Ca aici e dilema.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    or fi mai ingrijit facute ?
    Se prea poate.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    eu am un set de night breaker unlimited de peste 3 ani si merg bine in continuare.
    nu stiu daca conteaza ca le-am luat de la un baiat care le aducea din germania.
    or fi mai ingrijit facute ?

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Eu si multi altii, n-am avut norocul tau. La mine mai mult de 20 de mii de km. n-au tinut, in conditiile in care 90% din numarul km. ii fac extraurban.
    In alta ordine de idei naitbrekurile sunt fruncea; n-am ce sa zic.

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    parerea mea, este ca osram au durata de viata mult mai mare decat philips... am avut osram night breaker si le am dat jos pt ca nu se mai ardeau odata... le am pus pe Dacia 1410 si le am si acum... de atunci am mai probat 2 seturi de philips white vision, si ma bate gandul sa trec inapoi pe osram cand se arde vreunul...

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Ce becuri ati mai testat sau recomandati ?
    Stie cineva ce temperatura au becurile stock ?

    M-am gandit la xenon, dar am nevoie de lupe + balast + altele si oricum nu vor fi omologate si nu merita.
    Becuri Led, insa nici alea nu sunt legale, iar chinezariile sunt cam nesigure, vad prost, iar philips-urile led se gasesc cam greu si sunt foarte scumpe si iarasi nu sunt legale pe logan ca nu are asa ceva din fabrica.

    Iar la halogene, dupa un an si jumatate X-tremul +130% s-a dus deja unul si din cate am inteles la scurt timp se va arde si celalalt. Si in aceasta perioada nu am facut mai mult de vreo 10-15.000km, iar becurile au fost folosite foarte rar. Iar sa dai 80lei + transport pe 2 halogene care nu tin tare mult daca le folosesti nu e o idee buna.

    Ar mai fi Racing Vision +150% dar au doar 200ore de viata, iar X-tremul +130% are 450ore.

    Urmatoarele pe lista sunt White Vision, insa tot 70-80lei sunt.
    Oare de ce nu are ca si Dusterul, Clio sau alte masini 2 becuri pe far ? Ar fi mult mai convenabil sa montez 2 becuri care tin mult pe scurta si Racing Vision +150% pe lunga si s-ar arde mult mai rar.

    In concluzie ma bate gandul sa iau Philips LongLife x4 (am gasit oferta 12lei/buc + 18 transport). Insa au temperatura 3100k si vor fi prea galbene, eu prefer lumina alba, chiar daca am patit pe ceata cu alta masina care are vreo 4500-5500k temperatura sa nu vad aproape nimic
    Iar review-uri nu gasesc la ele. X-treme are 3700k parca si sunt ceva mai albe ca cele din fabrica.

    Leave a comment:


  • bogdan_1984
    replied
    sunt extrem de multumit de faruri si becurile halogen de la osram. niciodata nu am fost luat prin surprindere si in plus de asta, becul pe stanga este pe masina de cand a iesit din fabrica. deci din 2008 are foarte multe ore de functionare.

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    astazi iar mi s-a ars un phillips white vision pe stanga...au durata de viata cam scurta si cred ca trec inapoi pe osram... imi cam fac cu ochiul astea... ce parere aveti?

    Leave a comment:


  • usr1
    replied
    ok...merci de info

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google