becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FANE_CLK
    replied
    bay15d ( p21/5w ) merg la logan.

    Leave a comment:


  • usr1
    replied
    O intrebare...ce tip de becuri merg pe tripla spate logan facelift (pozitie/frina)? Am vazut ca sunt 2 tipuri de becuri p21w/4w (bay 15d si baz15d, difera orientarea celor 2 pini din lateral).

    Leave a comment:


  • kubala7
    replied
    Am pus din nou Osram Night Breaker (inainte am avut Plus, acum am pus Unlimited)... sunt curios cat ma vor tine

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Mi-a intrat in reflex sa invart cheia de contact cu mana dreapta si cu mana stanga sa aprind farurile, iar cand ajung la destinatie cu stanga opresc farurile si in mai putin de o secunda cu dreapta opresc motorul.
    Deci, cat timp merge motorul, farurile sunt in functiune.
    Sa zic ca am parcurs 12-13k, dar iti spun maine mai exact, ca am icselu' la birou.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by vitriol View Post
    Asta scriam pe 12.11.2015:



    Azi, 05.11.2016, s-a ars faza scurta dreapta. Nici macar un an...
    S-a ars la 21:30 si eram langa Cora. L-am schimbat tot cu Silverstar 2.0, dar am stat ceva timp pe ganduri daca sa cumpar un Silverstar sau doua 3xLifetime...
    Cati km te-au tinut? Mergi pemanent cu faza scurta aprinsa (ma refer in special pe timp de zi, in oras)?
    Pe mine X-treme vision 130% ma tin tot in jur de 1 an, insa eu le contorizez la km, intre 20 - 25mii, ma tin (in oras pe timp de zi si vizibilitate ok, nu merg cu ele aprinse). Decent, zic eu, raportat la vizibilitatea oferita. Singura nemultumire, sa zic asa, este vizibilitatea pe ud (carosabil) noaptea, pe afara. care este desyul de precara comparativ cu un carosabil uscat.
    Dar asta cred ca e valabil la toate becuri.
    Last edited by Kojak; 6 November 2016, 14:45.

    Leave a comment:


  • MihaiiahiM
    replied
    Originally posted by arsenedaniel View Post
    a incercat cineva sa puna becuri w5w in loc de w12/5w pe pozitii la logan 2?
    Scoți siguranta de la luminile de zi.

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Silverstar 2 am si eu in ambele faruri , si da intradevar fata de cele stoc (Osram Original nu stiu mai cum) diferenta de lumina este destul de mare!!

    INstalate pe 16.04.2016.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Asta scriam pe 12.11.2015:

    Originally posted by vitriol View Post
    Osram Ultra Life - 6 ani si 9 luni. Le-am schimbat pentru ca nu mai vedeam nimic cu ele, nu pentru ca s-au ars. Mitul cu 3 x lifetime se confirma.
    Le-am inlocuit cu Osram Silverstar 2.0, iar diferenta este destul de mare, in comparatie cu "lumanarile" folosite aproape 7 ani.
    Azi, 05.11.2016, s-a ars faza scurta dreapta. Nici macar un an...
    S-a ars la 21:30 si eram langa Cora. L-am schimbat tot cu Silverstar 2.0, dar am stat ceva timp pe ganduri daca sa cumpar un Silverstar sau doua 3xLifetime...
    Last edited by vitriol; 6 November 2016, 00:09.

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Philips X-treme vision +130% luate din aprilie 2015 si inca nu s-au ars.
    Ce vroiam sa va intreb.
    Au aparut cele mai puternice halogene recent, Philips X-Treme +150% dar durata de viata la specificatii este in jumatate a unuia +130% din cate imi amintesc. Si nu sunt cu mult mai scumpe. Au si lumina parca mai calda.
    Daca testeaza careva acest model sa posteze aici impresii .

    Find out the differences between Philips X-treme Vision +130 and the brand new Philips RacingVision in the latest article from PowerBulbs.
    Last edited by ManGreek; 27 October 2016, 19:19. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    eu am nightbreaker unlimited de trei ani.
    inainte nightbreaker plus au tinut 14 luni.
    poate s-au mai pus la punct cu tehnologia, sau norocul...

    Leave a comment:


  • aris86
    replied
    Osram nightbreaker utilizate de 1 an și 11 luni. Coafura încă rezista. Pe cele de fabrica le am în torpedou sa le schimb în caz de probleme cu cele actuale.

    Leave a comment:


  • Midnighte
    replied
    Nu ai cum sa pui w5w in locul la pozitii, unde sunt W21/5W. Sunt doua socluri diferite ! Soclul de la pozitii e mai mare decat cel de la plafoniera/lampa iluminare numar / torpedo / portbagaj.
    In plus de asta, becul de pozitii are DOUA faze ( de asta se cheama W21 ( prima faza/filament ) / 5W ( a doua faza/al doilea filament ) ).

    Daca vrei neaparat sa pui altceva in fata care sa fie albe, sunt astea.

    Te intereseaza ( sau pe cine intereseaza sa cumpere ), PM
    Last edited by Midnighte; 25 October 2016, 21:30.

    Leave a comment:


  • arsenedaniel
    replied
    a incercat cineva sa puna becuri w5w in loc de w12/5w pe pozitii la logan 2?

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied
    Revin cu impresii ca sa nu faceti si voi la fel.

    Aveam pe pozitie Philips Blue Vision care teoretic se vad oarecum mai albe, si am gasit White Vision care teoretic erau mai albe la 4300k insa au aceeasi culoare. Fata de cele stoc au o lumina mai alba.
    Am montat la plafoniera si am facut poze, insa nu stiu cat de bine se vad.
    Nu se vede prea bine, ca cel stoc era in partea unde e spatiu mai mic.

    Leave a comment:


  • evilsheep
    replied
    Cred ca partea cu lumina mai puternica e mai importanta pentru unii. Prefer sa am 1 bec de schimb in portbagaj, in caz de ceva, dar vad mai bine pe timp de noapte.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google