becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alexei lasa-i in pace.. Pana or da de un sofer de tir mai pissed off care va fi asa de incantat de farurile cu xenon care sunt perfect reglate... ca va trage un pic stanga de volan cat sa te bage in sant.
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • pe tiristi nu prea ii deranjeaza ca au pozitie inalta.

      diferenta de la xenon cu lupa la bec in far stock este atat de mare incat nici nu si imagineaza. lupa colecteaza lumina reziduala si nu o mai lasa sa se imprastie aiurea. ma intreb cat o treaca pana vor intelege asta

      Comment


      • Nu vor intelege niciodata, altfel nu mai existau kituri bixenon h4 pur si simplu montate in oglinda aia conceputa pentru halogene ....
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • va salut baieti as dori sa adaug si eu citeva pareri sau nelamuri referitor la xenoane au mai incercat citiva dintre voi sa va lamureasca insa uni tot pe <batman >il vad da la R.A.R NU POTI face o indentificare ,un itp da ca masina are xenone

          Comment


          • citat Razvy: Te rog spune-mi si mie cine face pe comanda, si-ti jur ca sunt primul client de pe forum. la 4300K e Alb cald. Eu vreau de 6000K cu alb rece, nu vad care e problema, tot alb e ;)
            Iar legat de soferi cu respect in trafic, ma abtin. Daca tu dupa asta calculezi respectul unui sofer, nu vreau sa ma gandesc cum conduci si cum lasi pe altii chiar daca ai prioritate

            Orice piesa de masina se face pe comanda numai ca trebuie sa ai banul gros, f gros, si mai ales sa gasesti niste firme specializate (cum e west coast customs la americani de exemplu) dar la noi nu gasesti. Si in leg cu respecutul macar noaptea sa circuli fara becuri albastre mai ales ca nu avem nici autostrazi si tre sa iei sute, mii de faruri in ochi... Tie ti-ar placea sa vina 5-6 unul dupa altul cu xenoane de 6000-8000k in fata ta si cu xenon pe proiectoare?
            Last edited by dias02; 16 December 2011, 18:08.

            Comment


            • @dias02-daca esti tu mai smecher ca noi cauta tu firma sa faca faruri cu lupa cu reglaj automat-ai zis una si de fapt ai tras singur concluzia;
              @Costyk--s-o crezi numai tu asta,am fost si la ''garantie'' cu frigideru si nu au pomenit nimic de ele;-puneti tu xenoane pe frigider si vii la Barlad(sau imi trimiti actele ) ca te ajut eu sa treci cu ele pe masina daca la itp -ul tau din cartier is asa de bolnavi incat sa nu iti ia banii ;
              @ptr ceilalti colegi si franele pe disc pe spate nu-s omologate dar sau montat,ar mai fi mai multe de insirat pe aici dar mai stau in umbra si urmaresc discutiile voastre
              ps :am carne destula in frigider

              Comment


              • da alex la bucuresti la unitatea R.A.R IN Voluntari nu primesti viza de indentificare si itp daca masina este echipata cu xenoane am fost pus sa o dau jos pt ca nu este fabricat de uzina si poate arde farul ne fiind din sticla asta am primit ca raspuns de la directorul de la uzina mioveni

                Comment


                • Originally posted by romeo-alex View Post
                  @dias02-daca esti tu mai smecher ca noi cauta tu firma sa faca faruri cu lupa cu reglaj automat-ai zis una si de fapt ai tras singur concluzia;
                  @Costyk--s-o crezi numai tu asta,am fost si la ''garantie'' cu frigideru si nu au pomenit nimic de ele;-puneti tu xenoane pe frigider si vii la Barlad(sau imi trimiti actele ) ca te ajut eu sa treci cu ele pe masina daca la itp -ul tau din cartier is asa de bolnavi incat sa nu iti ia banii ;
                  @ptr ceilalti colegi si franele pe disc pe spate nu-s omologate dar sau montat,ar mai fi mai multe de insirat pe aici dar mai stau in umbra si urmaresc discutiile voastre
                  ps :am carne destula in frigider
                  franele cu disc pe spate franeaza mai eficient nu iti scot ochii si nu ti da sangele pe nas de la ele. macar aveti minimul de respect si luati va lupe. chinezesti turcesti da sa fie ca sunt mult mai eficiente

                  Comment


                  • Alessandro, tu vezi ce replici are baiatu' asta in el? Daca la 32 de ani atat il duce capu', de ce te lupti tu cu morile de vant?!

                    daca esti tu mai smecher ca noi
                    daca la itp -ul tau din cartier is asa de bolnavi incat sa nu iti ia banii
                    am carne destula in frigider
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Niki B, la cum vorbesc alti, trebuie date replici pe masura, dar nagh, de ce sa citesti tu toate posturile, mai bine citesti pe sarite si arunci cu pietre doar in unii.
                      In fine, eu zic sa lasam cearta aiurea si contrazicerile prostesti la o parte, ca am facut destul off-topic pe-aici.

                      Comment


                      • Razvy, am citit si ce au spus altii, dar nu am putut sa nu evidentiez remarcile colegului Romeo.

                        A, si ca tot ma bagasi in seama, zici ca pui si tu o poza cu kitul ala minune (nu glumesc si nici nu fac caterinca)?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • uni dintre voi aveti ceva cu cei cu xenoane nu cred ca deranjeaza asa tare

                          Comment


                          • mda, ei cred ca orice modificare adusa frigiderului in afara de xenoane e de bine;

                            Comment


                            • Baietii acestia care fac fel de fel de modificari la Logan isi folosesc creierul si cunostintele invatate pe la o "scoala" din zona Maniu-V.Milea, pe cand montarea xenoanelor nu-ti cere nici minte, nici scoala multa;se monteaza foarte usor.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • @cosmin_BR: dar tu ai ceva cu mine daca ne intalnim pe drum, ma orbesti cu xenoanele tale, eu ma trantesc in tine si murim amandoi?
                                E un scenariu oarecum horror(fereasca Dumnezeu), dar din pacate NU imposibil.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google