becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lvnatic
    replied
    Eu am h7 whitevision pe faza scurta și sunt foarte mulțumit. Bineînțeles că nici se vad deloc ca un xenon sau led dar pentru niste halogene sunt foarte ok. Comparativ cu becurile din fabrica care au venit pe Sandero stepway prestige sunt cu mult mai bune.

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    H7 nu este gluma deloc, conteaza cum este construit farul, oglinda lui, etc...

    Leave a comment:


  • george.sce
    replied
    H4 si H7 pui unul linga altul si ai sa vezi ca H7 ala e o gluma de bec
    bine ca au pus 2 pe fiecare faza cite unul altfel mergeam la luminare e tot aia.
    hai cu ledurile la loganul 3 ca xenonul e depasit si laser decit poate la logan 5-6 !

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Diferența este vizibilă dacă te uiți/măsori la bulb. Eu nu am pus un Silverstar 2.0 decât pe farul din dreapta. Acolo mă interesează lumina din abundență. Pe farul din stânga am bec OEM OSRAM. Acolo interesează pe cel de pe contrasens să nu îl orbesc. Așa că pot face comparație: și la nivel de căldură la nivelul blocului optic, și la nivel de iluminare. Faza lungă imi dă suficientă vizibilitate pe partea dreaptă.

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Nu stiu la astea noi. Masina mea e din 2016.
    Cu osramele astea se vede mai binisor si mai placut. Nu chiar cu 20m mai mult cum scrie pe ele dar e lumina un pic mai puternica.
    Last edited by Fanez; 9 November 2018, 17:52.

    Leave a comment:


  • george.sce
    replied
    Ala e H4 dela vechi
    noi avem H7 cu astea mai noi

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Așa cum ziceam, astăzi am schimbat „becele”. Am citit pe aici ca ar fi cineva interesat de „procedură”. Cateva explicatii si poze. (desigur, doar pentru cei ce nu stiu)
    Clema se impinge spre far si spre baterie cea de la sofer, spre exterior (adica tot in directia respectiva).
    1. Se scoate capacul
    2. Se trage de mufa
    3. Se impinge spre far si inspre dreapta (directiei de mers)
    4. Se scoate becul vechi.
    Invers se monteaza.
    La farul din stanga a mers un pic mai greu, la cel din dreapta a mers aproape singura.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Originally posted by gecmc94 View Post
    https://www.autohut.ro/produse-unive...w-blister.html
    16 lei, promoție iar produsele se pot ridica de la sediul lor din București, de acolo l-am luat eu anul trecut.
    Si eu azi. Maine le montez. Din pacate trebuie sa astept seara de maine sa vad cu vad.

    Leave a comment:


  • Lvnatic
    replied
    Ok, m-am uitat aseară pe întuneric și nu am înțeles mare lucru. O să mă uit azi la lumină și sper sa nu fac vreo boacana.

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Niste cabluri infipte intr-o mufa care se poate scoate.

    Leave a comment:


  • Lvnatic
    replied
    Becul nu e conectat la niste cabluri cu +/- ? Îl scot pur și simplu? Eu i-am găsit locul, este acoperit cu un capacel de cauciuc iar când scot capacul sunt niste cabluri pe acolo.

    Leave a comment:


  • TazMan
    replied
    Salut, este foarte simplu, nici eu nu am gasit nimic pe net.

    Am reusit din intamplare, iei clema aia din interior (care tine becul in pozitie) si o tragi spre tine si ulterior scoti becul.

    La logan 1 trebuia sa o strangi si sa tragi spre tine, aici este si mai simplu, doar o tragi.

    Leave a comment:


  • Lvnatic
    replied
    Exista vreun tutorial pe internet cum se schimba becurile H7 la Logan/Sandero? Adică faza scurta. Pe YouTube găsesc doar la Logan 1.

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

    16 lei, promoție iar produsele se pot ridica de la sediul lor din București, de acolo l-am luat eu anul trecut.

    Leave a comment:


  • alexsr
    replied
    Am gasit comanda. Patru ani si un pic. Am sa mai merg cu ele de curiozitate, sa vad cat mai rezista. Cred ca s-au mai ingalbenit si m-am invatat cu ele. Sunt multumit de cum lumineaza si acum.
    Last edited by 77sky; 5 November 2018, 21:37.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google