becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fanez
    replied
    A folosit sau foloseste cineva becuri Valeo +50%? Cautam Philips +60% si am descoperit valeo astea.

    Leave a comment:


  • alexsr
    replied
    Galben-portocaliu?
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 4 November 2018, 16:10.

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    Galben.Yellow.

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    Originally posted by alexsr View Post
    Osram diadem . Un mare capriciu . Imi place cum arata . Pe fata am Philips chrome .
    Lumineaza galben sau portocaliu? Si astea si cele crome, mersi!
    Last edited by 77sky; 4 November 2018, 16:08.

    Leave a comment:


  • Lvnatic
    replied
    Scuze daca s-a mai postat, am un Sandero stepway din 2018. Ce becuri mi se potrivesc atât pe faza scurta cât și pe faza lunga?

    Mă interesează becuri puternice și cu lumina alba. Care sunt cele mai bune?

    Leave a comment:


  • Pekiasan
    replied
    Pentru faza lunga la logan 2018 ce tip de bec este ?
    Este usor de inlocuit ?
    Leduri se pot monta ? A mai schimbat cineva becurile de la faza lunga cu becuri-led ?

    Becurile proiectoarelor se pot inlocui cu acestea :


    Sau, mai bine spus, as dori o sugestie de becuri cat mai eficiente pentru ceata. Nu conteaza design-ul ci sa se potriveasca in proiectorul original si sa fie cat mai bune pe ceata deasa.
    Last edited by Pekiasan; 31 October 2018, 00:01. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    H7[emoji195]

    Leave a comment:


  • Ion Galaion
    replied
    Salut ,am un Logan 2 cu blocuri dublu optice la care s-au are un bec pe faza scurta. As dori sa știu cu ce tip de bec vine echipata ca să îl înlocuiesc cu unul identic.
    Mulțumesc.

    Leave a comment:


  • alexsr
    replied
    Osram diadem. Un mare capriciu. Imi place cum arata. Pe fata am Philips chrome.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 4 November 2018, 16:07.

    Leave a comment:


  • andreyi
    replied
    Mi-am pus si eu Osram Night Breaker Unlimited 110% iar rezultatul este multumitor. Am facut si un video mic comparativ cu becurile stock ale altui Logan:
    Lumina faruri becuri clasice Osram vs niste Osramuri de pe alta planeta..

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Eu am Night Breaker Laser pe soclu H4 , foarte multumit (montate in octombrie anul trecut) , am facut cu ele 10k. Cred ca sunt singurele becuri aftermarket care au rezistat atat de mult la mine si inca am lumina foarte buna pe ele.

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Originally posted by C.Mike View Post
    Da, ieri am schimbat becurile la faruri, am pus OSRAM H7 Night Breaker Laser +130%, se schimba destul de usor, aprox 5 min, multumesc inca o data pentru informatii.
    Revin cu impresii.
    Lumina mai alba, lumineaza bine in fata, si in lateral se vede foarte bine, semnele si marcajele se vad de-asemenea foarte bine. Merita investitia, sunt foarte multumit, recomand cu incredere.

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    La proiectoare ptr logan 2 ph2 adica X52. Ce becuri sunt? In manual spune H16LL, dar tot in manual spune ca la stopul central P21W si de fapt e un W16W.
    Știu ca era scris de Torque pe undeva, dar nu gasesc.

    Leave a comment:


  • Catalin G
    replied
    Salut! As vrea sa stiu daca acestea sunt becurile compatibile cu logan 2 (2016). Gasesc un kit care sa contina cate un bec din tipurile de mai jos?
    FATA
    1- Bec faza scurta/lunga- H4 anti UV
    2- Lumina zi/pozitie -W21/5W LL
    3- Semnalizare PY21W
    SPATE:
    1- Pozitie/stop - P21/5W
    2- Semnalizare - PY21W
    3- Bec mers inapoi - P21W
    A treia lampa stop – P21W
    Bec numar – W5W
    Semnalizare lateral- W5W

    Leave a comment:


  • MARIVS
    replied
    Asteptam si ceva impresii dupa cateva drumuri mai lungi facute cu aceste becuri.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google