becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C.Mike
    replied
    Da, ieri am schimbat becurile la faruri, am pus OSRAM H7 Night Breaker Laser +130%, se schimba destul de usor, aprox 5 min, multumesc inca o data pentru informatii.

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    Ai inteles bine. Doar il tragi afara. Atentie cand il scoti la pozitia lui.

    Nu-mi mai amintesc exact cum trebuie poItionat dar o sa vezi cand il scoti.

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Mulumesc pentru informaii, deci daca am inteles bine, becul doar trebuie tras afara, fara rasucirii, fara cleme de prindere sau alte mecanisme?

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    Nu trebuie. Dai jos “capacul” de cauciuc/plastic, scoti mufa de alimentare si declipsezi becul tragand inspre exterior. E doar clipsat in suport.

    Atentie cand il scoti la pozitia becului, sa-l pui pe cel nou la fel.

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Pentru schimbare bec far, faza scurta H7 la modelul logan 2017, trebuie demontat farul?
    Un tutorial ar fi bun..

    Leave a comment:


  • RazvanF
    replied
    Unde scrie ca sunt legale?

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    stie cineva ceva de astea ? din cate imi dau seama sunt legale pentru lighean

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Maxim 10% din totalul km. parcursi, sunt facuti in oras.
    Cand am vorbit despre orele de functionare, acest lucru l-am avut in vedere.

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Iancu, aceea este durata pe lumina de întâlnire (f. scurtă). Dacă mergi 75%+ în oraș, atunci filamentul mic este cel uzat mai mult.

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    La mine cam la fel penultimul set (~24.000km) iar actualele au deja ~31.000km (dar am montat si un sistem DRL ce alimenteaza faza lunga la 6v si probabil de aici viata mai lunga).

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Pai si inainte tot naitbrekuri am avut.
    Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

    Recent mi s-a ars unul si am decis sa le schimb pe ambele; pe ala bun il pastrez de rezerva.
    Din ce am observat, la mine au tinut in medie cam 22 de mii.
    Avand in vedere viteza medie pe care o am in ultimii 3000km, as putea sa spun (grosso modo)ca viata acestor becuri se situeaza undeva la maxim 350 de ore, ceea ce nu e departe de ce spune producatorul:260-400.
    Last edited by IancuMIC; 3 December 2017, 19:19.

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    Sunt bune. La mine, au cam 2 ani deja pe vechiul Logan.

    Pe noul Logan II Ph2 am optat pentru Philips Racing Vision H7 (am prins o oferta set de doua la 65 lei). Sunt curios dupa cat timp se vor arde.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Noile becuri, pentru Logan.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Multumesc pentru raspuns.

    Si eu sunt de parere ca Osram Laser sunt cele mai bune H4. Evident ma refer la variantele legale.

    Am intrebat din curiozitate.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    sincer ma indoiesc ca lumineaza vreunele mai bine decat osram laser sau unlimited. nici macar philips +130%. Osram Laser chiar lumineaza +130%.
    eu le-am luat de aici. e un pret bun.



    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google