becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • abc
    replied
    Becurile H4 Narva lumineaza mai bine decat Osram? Ma intereseza comparatia intre variantele cele mai bune (scumpe). Nu ma intereseaza durata de viata.

    Leave a comment:


  • b3bytzu
    replied
    Originally posted by b3bytzu View Post
    In cele din urma am decis si eu sa schimb becurile stock, am ales becuri osram night breaker laser +130%, (facui comanda azi) sper sa fi facut o alegere buna, revin cu o parere dupa ce am sa le pun pe masina.
    Originally posted by Kojak View Post
    Fata de lumanarile stock, o sa zici ca ai descoperit Lumina!
    Intr-adevar, este o schimbare fata de becurile stock, lumina este ceva mai "alba" , sunt multumit de alegerea facuta, acu` sa vedem cat tin

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Vă mulțumesc pentru recomandări. Night Breakerele au un gaz nobil cu fițe de unde și prețul lor. Ambele au 60/55W.

    Flux luminos
    OSRAM NightBUnlim 1650/1000 lm
    OSRAM Silverstar 2.0 1650/1000 lm

    Durata de viață B3 pentru cele două filamente
    OSRAM NightBUnlim 80/300 ore
    OSRAM Silverstar 2.0 250/400 ore

    Preț: cel mai bun raport preț/calitate Silverstar 2.0


    Sper că observați că dacă aprindeți faza lungă cu Night Breaker, îi reduceți durata de viață semnificativ. Cam 4 ore de fază scurtă. La Silverstar ești penalizat mai puțin pentru folosirea luminilor de drum.
    Last edited by gecmc94; 9 November 2017, 01:08. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Detalii interesante despre becurile auto: http://blog.neplimbam.ro/becuri-auto...u-consumatori/
    Inca ceva:
    .... Litera E vine de la Europa iar codul ce urmeaza dupa aceasta litera reprezinta codul tarii in care becul auto a fost testat. In Romania, dupa acest cod trebuie musai sa observati si inscriptia RAR (semn ca productia acestor becuri a trecut si de filtrul celor de la Registrul Auto Roman)....
    .http://www.andreioprea.ro/ce-tipuri-...7-sau-h11.html

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by gecmc94 View Post
    Dacă Seba are becuri din acestea, Night Breakere, mă mai gândesc.
    cine e Seba ? de ce nu le iei de pe emag cu livrare personala ? sunt destule showroomuri si la pretul asta nu le mai gasesti, crede-ma.
    mie mi-e aproape crangasiul. eu am luat nightbreaker laser de la ei la 75 de lei, ca la unlimited n-aveau ridicare personala si nu voiam sa ajung la 80-85 de lei cu ele.
    asa ca am luat laser, care nu stiu cat tin. unlimited au tinut o gramada, ca nu le aprind ziua prin oras.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Un an si jumatate;wow. Adica peste 23 de mii; niciodata nu m-au tinut atat de mult.
    Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

    @gecmc94
    Si eu spun ca merita sa incerci naitbrekurile.

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Dacă Seba are becuri din acestea, Night Breakere, mă mai gândesc.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    mai bine dai pe astea ceva mai mult, dar diferenta e foarte mare.

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Am făcut și eu o cercetare de piață. Vreau niște becuri H4 pe la +50%. Știu că există Philips +30% la sub 9 lei, promoție. În afară de el, asta a rezultat. Exista alte mărci în această zonă? Înclin către Silverstar 2.0 (viață dublă).

    Valeo H4 12V 60/55W PLUS50

    13 lei: badabum
    13 lei: autoeco (lângă Obor, Litovoi 72)

    OSRAM H4 12V Silverstar, +60%

    34 lei (2x): aspad (Silverstar 2.0, 9 lei livrare)
    35 lei (2x): autohut (Silverstar 2.0, Nicolae Grigorescu 110)
    16 lei: autohut (Silverstar 2.0)
    19 lei: dedeman (Silverstar 1.0)

    Philips H4 12V 55W Vision Plus, +60%

    41 lei (2x): altex (online)
    26 lei: autoeco

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Originally posted by Kojak View Post
    Teoretic, da, de fiecare data când schimbi becurile.

    H7?! Nu e H4?
    Eu stiu ca la astea noi este H7. Sunt becuri separate pentru faza scurta si faza lunga.

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Originally posted by C.Mike View Post
    La schimbarea becurilor, trebuie facut relglaj la far?
    ...
    Nu e necesar sa reglezi farurile daca schimbi becurile. Daca farurile sunt reglate bine, n-ai nici o problema.
    Last edited by Fanez; 8 November 2017, 16:39. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    eu n-am facut niciodata si n-am observat diferente.
    acum doar, dupa nightbreaker unlimited, am pus osram laser si le-am mai "ridicat o linie" ca mi se parea ca bat cam scurt. si asta in timpul mersului.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Teoretic, da, de fiecare data când schimbi becurile.

    H7?! Nu e H4?

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    La schimbarea becurilor, trebuie facut relglaj la far?
    Intentionez sa schimb becurile la faza scurta cu osram night breaker laser + 130 H7.

    Leave a comment:


  • usr1
    replied
    Dar vrea ceva care sa se potriveasca cu mufa originala de la logan ca nu as vrea sa tai firele.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google