becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • COSTAS_EXD
    replied
    @ManGreek, pune si tu o poza cu modelul de bec cu led din proiector. Eu am folii galbene pe proiectoare si imi trebuie niste becuri mai puternice.

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    ManGreek eu am boala pe astia care isi modifica sistemul de iluminat al masinii.Nu-ti dai seama cat de incomode pot fi mizeriile alea de led-uri din proiectoare.

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Corect.Mai bine puneai cu lumina calda,chiar galbene,alea alb rece puncteaza la capitolul aspect,la eficienta pe ploaie,ceata etc sunt ZERO.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    nu stiu daca proiectoarele alea iti ofera alceva in afara de un talon ridicat.
    ele sunt facute pentru ceata, si tocmai acolo ledurile sunt zero, n-o sa vezi nimic pe ceata, decat o pacla laptoasa.

    Leave a comment:


  • ManGreek
    replied


    In proiectoare am pus becuri cu led, la faruri sunt halogene philips +130%.

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    Doar pe scurta am lupa. Ca sa pun xenon trebuie sa fac niste modificari aiurea la prinderea becului in far si n as prea vrea...

    Leave a comment:


  • COSTAS_EXD
    replied
    In far cu lupa eu as pune Xenon. Ai lupa si pe faza lunga sau nu?

    fara quote ultimului post
    Last edited by IancuMIC; 13 June 2017, 08:42.

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    in far cu lupa, aveti vreo recomandare? pe logan am osram night breaker unlimited de care sunt foarte multumit.

    Leave a comment:


  • COSTAS_EXD
    replied
    Salut. Stie cineva ceva de BOSCH Gigalight 120? Eu un rus pe Youtube care face comparativa intre mai ulte tipuri de becuri auto, de la Osram, Phillips, Bosch, si din testele lui cu aparat de masura a intensitatii luminii, se pare ca Bosch este putin mai bun decat Osram Laser +130%.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Ai avut dreptate.
    "Matura" cu lumina mai bine soseaua decat Xtreme vision 130% de la Philips...cel putin deocamdata, ca sunt noi.
    Exista si o mica diferenta la culoarea luminii, sunt o idee mai albe decat xtreme vision, asadar probabil au 3750k vs 3400k cat au philipsurile.

    Ma declar multumit, sunt curios cat o sa tina.

    Leave a comment:


  • puimik
    replied
    O sa fii multumit de ele, se vad foarte bine. Si eu le am de ~ 2 luni de zile.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    100. 97 mai exact, cu tot cu transport (15 lei)

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    la cati bani ? 90-100 ?

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Si castigatoarele sunt...Osram H4 Night Breaker Laser +130%.

    Le-am comandat, ramane de vazut de ce sunt in stare.

    Leave a comment:


  • b3bytzu
    replied
    as fi si eu interesat sa schimb becurile stock, sa aleg niste becuri osram ?
    Last edited by b3bytzu; 3 June 2017, 12:47.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google