Montare aer conditionat pe logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • undeva pe la 30 mil

    Comment


    • Monteaza cineva AC in Bucuresti? Am un 1.5 dci preferance din 2006 euro 3.

      Comment


      • eu am un 1,4mpi abs plus preferance din 2007
        e mai greu de montat pe masina ac-ul?

        Comment


        • la 1.2 16 v cat ne costa montajul cu piese sau separat...o lista cu piese daca se poate multumesc!

          Comment


          • cine monteaza ac in buc cu piesele lui????astept oferte

            Comment


            • mario pe modelul preference se monteaza usor ,nu ai nevoie de multe piese ,,la varianta ambiance trebuie schimbat directia si alternatorul pe cand la preference aceste piese raman ,

              Comment


              • la preference ph2 1.2 e ok. ? se poate ?

                Comment


                • nu pot vorbi lasa-ma sa vad un motor de 1,2 16v si discutam ,

                  Comment


                  • poate vezi doua . unu cu aer si al doilea fara si sa fie euro 5 amandoua !

                    Comment


                    • Originally posted by razvanypo View Post
                      Montez aer si servodirectie
                      ~0726240862
                      remediezi si defectiunile survenite in urma montajului?! inca imi esti dator cu un element de plasic care acopera stalpul. ai spus sa trebuie sa ajungi la un centru de dezmembrari. sa inteleg ca in 365 zile nu ai reusit sa-ti faci timp sa ajungi la un astfel de centru....
                      My ride

                      Comment


                      • Originally posted by aurelian68 View Post
                        mario pe modelul preference se monteaza usor ,nu ai nevoie de multe piese ,,la varianta ambiance trebuie schimbat directia si alternatorul pe cand la preference aceste piese raman ,
                        de ce trebuie schimbata directia la ambiance? eu am ambiance si nu am servo! am inteles ca daca e clasic nu trebuie schimbat! asa e?
                        si cati amperi trebuie sa aiba alternatorul? al meu pe ambiance 1.2 16v euro5 este model SG9B107 care am inteles ca are 95 de amperi! de cati amperi trebuie daca imi pun aer conditionat?
                        mersi!

                        Comment


                        • la motoarele pe benzina mpi pompa de directie este actionata de o curea care se numeste curea de accesorii, ea mai antreneaza alternatorul si compresorul, nu stiu cine ti-a spus ca merge dar te rog impreuna cu el sa-mi demonstrati,doar la dci motoarele diesel nu trebuie neaparat schimbata caseta de directie , la ei poate ramane[ la ambiance este vorba] cu directie pe cremaliera ,ca la vechea dacie, daca vrei lamuriri te rog sa ma contactezi ,fara nici o suparare

                          Comment


                          • un amic a rasturnat un logan ph2 si are instalatia de ac intacta daca sunt doritori
                            un mesaj pe pm
                            scuze off topic

                            Comment


                            • precizeaza ce motorizare are mario
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • motorizare 1,4 benzina de 2010 masina cu putini km la bord si vinde instalatia de ac

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google