Montare aer conditionat pe logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si eu raman interesat de AC dar totusi mai mult de 500-600euro max nu dau nici mort! Mai bine schimb masina si cred ca ies mai ieftin. Bafta celor care incearca!

    Comment


    • #62
      Pai la tine, la dCi fara servo-directie costa peste 1.000 euro montajul. Oricum, in jur de 500-600 euro nu cred sa gasesti.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #63
        Preference fara servodirectie?!

        Comment


        • #64
          Am avut impresia ca are Ambiance...
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            haideti mai baieti, dati si voi cu impresii etc. Sincer as vrea sa ma bag si eu la o treaba de genul acesta, dar sa stiu niste scoruri, ce-ar trebui schimbat in functie de motor si de echipare etc... Au fost cativa care au lansat bombele si au disparut

            daca e cineva care poate sa-mi arate cum arata/se simte un aer aftermarket chiar as inclina sa ma bag

            Comment


            • #66
              @ CAnnabYS poate te intilnesti razvanypo care este din bucuresti ca si tine este amabil sa ajute vezi pagina 3 ai si alte optiuni nr de tel

              Comment


              • #67
                Andrei cam cit costa un compresor de clima nou sanden sd7v16

                Comment


                • #68
                  Eu le dau perfecta dreptate celor de la Dacia. La noi in service a venit un autoturism cu o curea de alternator facuta praf. Motivul? Proprietarul: "Am pus AC pe masina si compresorul de AC pe aceeasi curea acum o luna la un service si ne-a facut cureaua praf." Bineinteles ca fuliile nu erau in acelasi plan. Unul din mecanici a incercat sa puna cat de cat acele fulii in acelasi plan. Nu erau perfecte dar proprietarul a fost de acord ca a facut o alegere proasta cand a apelat la acel service.
                  Aveti grija pe unde montati si ce montati in plus fata de dotarile din fabrica ale autoturismului
                  Problemele se creeaza...Solutiile exista deja.

                  Comment


                  • #69
                    @johan: In jur de 700-800 euro.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      montare de aer conditionat

                      Eu am pus aer pe un preferance 1,5 in bucuresti.Tot dela ei am luat si toata instalatia care este destul de complexa.Au schimbat suportul de pe motor pe care vine compresorul,alternatorul ,radiatorul de apa a fost schimbat cu unul mai mare ,electroventilatorul,instalatia electrica de motor,instalatia electrica din interiorul masini,panaoul de comanda de la bord,plus aeroterma desub bordul masini...Compresorul de ac,conductele ,radiator de ac....Ce sa va spun a durat 8 ore in care credeam ca nu mai vad masina intreaga...La final ma costa 28 de mil piesele iar pt mana de lucru am lasat la ei ce a cazut de la mine prin inlocuirea lor(alternator,instalatiile electrice,radiatorul meu de apa si aeroterma mea de sub bord).Deci se poate.Va las nr lor de tel 0730578374.Au si tot felul depiese am vazut din dezmembrari binenteles dar preturile sunt f bune fata de cele din magazin.

                      Comment


                      • #71
                        Cum adica au schimbat radiatorul de apa cu unul mai mare? Sa inteleg ca n-au mai pus si condensor? Sau vorbesti de el?
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          Condensorul nu are treaba cu radiatorul de racire

                          Comment


                          • #73
                            Ptr. Masinile cu AC raoiatorul de racire este altul GMV este mai mare si nu se potriveste pe radiatorul cel vechi

                            Comment


                            • #74
                              @johan: Stiam si eu, nu era nevoie de confirmare.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                @Aandrei stiam ca stii, sa nu se inteleaga altceva[cei care nu cunosc]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google