Bec Semnalizare Bord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bec Semnalizare Bord

    Salut. Am si eu o problema in timp ce merg cu masina mi se aprind in bord becurile acelea verzi care indica semnalizarea.De la ce poate fi acest lucru?

  • #2
    Ai alarma pe masina?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu cumva se aprind atunci cand franezi?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #4
        Se aprind mereu, fara a face ceva (deschis usa, miscat comanda luminilor etc.)?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Daca ai ph2 si se aprind cand franezi, este normal
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Alin...Ma cam indoiesc de acest fapt....argumenteaza te rog...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by alindrgn View Post
              Daca ai ph2 si se aprind cand franezi, este normal
              Cum sa fie normal?? Tu te auzi ce zici?? Aia inseamna cand apesi frana se aprind si semnalizarile rezultand un contact imperfect undeva. Cel mai probabil la triplu in spate.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #8
                Sunt masini carora li se activeaza automat "avaria" cand franarea este puternica..Este doar un mijloc de avertizare pt cei care vin din spate!E un sistem special dar nu stiu sigur daca Logan Ph2 are asa ceva
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Alin ar sugera ca ar fi din cauza AFU.Doar astea cu facelift au.Nu cred ca e de acolo.Am vazut de multe ori chestia asta din cauza alarmei.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • #10
                    Pai alarma am dar am verificat si nu cred ca e de acolo. Faza e ca se aprind cca 2-3 sec apoi nu se mai aprind........Si din cand in cand imi face asta. Sa fie cumva din cauza ca am schimbat becurile din pozitii din far si am pus din acelea cu led. Loganul meu e modelul vechi fara facelift.

                    Comment


                    • #11
                      Contactorii de la usi ,capota ,portbagaj pot face probleme.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        La semnalizare???
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #13
                          Daca idiotul de uch are functie de verificare consum, atunci cand inlocuiesti becurile cu led-uri, se poate sa palpaie led-urile mai des decat semnalizarea cu becuri, dar m-as indoi profund. Daca ar fi ph2, atunci da, cand intra afu, semnalizeaza avarie sau palpaie al treilea stop de frana, depinde de masina (opel, renault, etc). Eu as zice cel mai probabil e contact aiurea in triplele spate. Desfa mufele, sterge-le bine, curata cu spray de contact, da-i cu wd40, verifica sa n-ai scurt-circuit si remufeaza. Ar trebui sa nu-ti mai faca probleme
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #14
                            am rezolvat problema cu semnalizarea...era de senzorul alarmei dupa capota

                            dar as vrea sa mai aflu si eu ceva
                            ce dimensiune au boxele dupa fata....ce boxe as putea pune pe fata fara sa modific nimik la masina

                            Comment


                            • #15
                              Difuzoarele de pe fata cat si cele de pe spate (daca exista) sunt de 13 cm.
                              Aici se inchide!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google