Logan 1.6 16V Fara ABS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.6 16V Fara ABS?

    Va salut. O colega spune ca are un Logan Prestige 1.6 16V (facelift) fara ABS....E ferm convinsa de asa ceva, insa si eu sunt la fel de convins ca Prestige-ul de cand s-a nascut are ABS, chiar si variantele de dinaintea "facelift-ului". Si inca o intrebare. Ambiance-ul, si restul variantelor mai chele,(facelift) vin cu ABS + AFU standard? Sau inca nu? Ca stiu ca acum asa e obligatoriu. P.S Masina colegei e luata din Romania.....
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Nu are Prestige, are Laureate daca e fara abs. Daca intradevar e Prestige, atunci nu stie ce vorbeste.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      Daca nu ma insel,am vazut pe site-ul dacia ca la MCV phII scrie ABS standard la toate variantele de echipare.
      It's nice to be important but it's more important to be nice!

      Comment


      • #4
        Prestige-ul de cand s-a inventat a avut abs.
        Acum, la ph.2, abs-ul este prezent la orice nivel de echipare. Pe ce se bazeaza colega ta cand spune ca nu are abs?
        a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

        Comment


        • #5
          E adevarat, la MCV, dar la emceve nu exista echiparea Prestige.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            La ph2 in afara de prestige ABS este optional.La Sandero este in standard.

            Comment


            • #7
              Si obligatoriu pe orice model ar trebui sa fie din 2009 (UE zice asa nu legislatia interna).
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                Originally posted by vitriol View Post
                Nu are Prestige, are Laureate daca e fara abs. Daca intradevar e Prestige, atunci nu stie ce vorbeste.
                Daca are motorul de 1.6 16V, inseamna ca e Prestige, nu?
                Logan Ambition 1.6 8V

                Comment


                • #9
                  Este si pe laureat 16v.Daca are interiorul bej atunci este Prestige

                  Comment


                  • #10
                    Si Laureate-ul asta facelift, nu are ABS in standard? Parca m-as mira.....Nu stiu sigur daca are Prestige, daca 1.6 16V este si pe Laureate, eu am dedus ca are Prestige, dar daca voi spuneti ca mai nou motorul asta e si pe Laureate.....Puii mei
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #11
                      Este optional la Laureate.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        Intrati prieneti pe www.Dacia.Ro si va lamuriti cel mai bine decat sa presupuneti si sa credeti. Am incercat si eu sa intru si pot sa spun ca nu e deloc greu.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #13
                          Ce idiotenie. Mai simplu era pe "vremuri", aveai Laureat, Laureat PLUS cu ABS, si toate dupa aveau ABS. P.S Am Ambition )
                          Logan Ambition 1.6 8V

                          Comment


                          • #14
                            Ori are Laureate 1.6 16v (fara optiunea ABS) ori e blonda.
                            Loganul Meu !

                            Comment


                            • #15
                              Confuzia s-a creat din cauza ca initiatorul topicului stia ca 16v se pune doar pe prestige. De cand cu logan face lift se pune si pe laureate, si poti sa iti iei 16v si fara abs .

                              E evident ca fata de care zicea el are laureate, 16v dar fara abs. Cred ca era mai corect sa opteze pentru motorul 8v si sa ia abs decat asa...Dar ...Fiecare cum crede ca e mai bine
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google