Posibila Reparatie Fictiva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posibila Reparatie Fictiva

    Salutare ! Am o problema si sper sa gasesc un mic ajutor din partea voastra. Am un Logan 1.6 MPI luat in martie 2008. In iulie am fost cu el la ASV Ghimbav pentru ca aparusera pete de ulei la distributie. L-am dus dimineata la ora 8 si mi-au spus ca dureaza pana cel putin la ora 14. La 11,15 m-au sunat ca este gata si sa merg sa o iau. Pe moment m-am bucurat, dar mai tarziu am inceput sa-mi pun intrebari. In cartea de garantie nu trecusera nimic, iar la mana nu mi-au dat nimic, doar sa semnez devizul de reparatie in care trecusera ca au schimbat simering, pinion, curea de distributie, suruburi,garnitura,etc. Acum vreo 3 saptamani am vorbit cu cineva de la SICARO, s-a uitat la ea (fara sa se "atinga" de ea ) si mi-a spus ca nu au schimbat nimic, doar au desfacut capacul si au curatat cu un spray special. As putea face o verificare intr-un service autorizat ( ex. SICARO ) si eventual o reclamatie pentru reparatie fictiva ?
    Indiferent de raspuns va multumesc anticipat.

  • #2
    Daca zici ca nu ai nimic la mana de la asv cum ca ai avut masina in service la ei si sa fie specificate piesele ce au fost schimbate, e ca si cum ai bate la o usa inchisa...Cred ca se poate vedea la o eventuala expertiza de cand dateaza piesele respective pe masina, dar ai ceva de umblat, si nu vad rostul, daca oricum nu ai probleme legate de 'piesele schimabte'. Incearca sa vorbesti la vocea clientului si vezi cu ce te mint si aia pe acolo...Mail sau telefon.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Arunca un ochi si aici
      sigpic

      Comment


      • #4
        Mai intai mergi la Sicaro, da-le VIN-ul masinii si sa vada daca reparatia este mentionata in istoric. Daca da, atunci poti face reclamatie la Vocea Clientului si ANPC.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Ca tot mergi la Sicaro, vezi ca lucreaza manu2 acolo ...Este coordonator tehnic si te-ar putea ajuta mult, fiind colegi din club, in sensul ca te trateaza cum ar trebui, si te poate ajuta cu diferite probleme/informatii. Daca vrei sa iei legatura cu el, vezi aici pe pozitia 26 doua numere de telefon. Pe forum vad ca intra mai rar, asa ca cel mai bine ar fi sa il suni si sa mergi intr-o zi direct la el ..Succes si sa iti rezolvi problemele cat mai repede si cat mai usor
          Last edited by B 83 RMJ; 11 December 2008, 20:55.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Daca a fost schimbata distributia si tot ce tine de problema cu uleiul atunci ar fi trebuit sa desfaca suportul motorului din stanga, suruburile alea au un semn cu vopsea, vezi daca se vad suruburile la semn si daca sunt zgariate (ar tb sa fie putin de la cheie si semnele sa nu mai coincida) ......
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google