Cum sa.........?????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum sa.........?????

    Intr-un moment de nebunie am lipit niste litere pe porbagaj.
    Vreau sa il fac acuma clean si nush cum sa le dau jos fara sa ramana lipici dinala..............are cineva vreo idee???
    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

  • #2
    Lipiciul acela il cureti atent cu benzina.Eu am avut masina in service pentru inlocuire usa,si pana la montat mi-au lipit o bucata de folie autoadeziva in locul usii si mi-au facut aripa,pragul si o parte din plafon praf...de lipici..Am pus la sfarsit niste draci pe ei si am plecat cu gandul ca o sa se duca la spalatorie cu spuma activa.Rezultatul: nici un efect!Am cumparat o laveta de microfibre si 200 ml benzina si m-am apucat usor de frecat lipiciul ramas.A iesit f bine cu toate ca am avut foarte mari retineri in a da cu benzina pe vopsea dar nu aveam ce sa fac!
    Bafta

    Comment


    • #3
      ms mult
      mi cam frica!!!
      cu ceva cald.........incalzit nu merge oare???
      MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

      Comment


      • #4
        Pai acum nu are de ce sa-ti fie frica pentru ca am testat eu.Am facut lucrul asta chiar in spalatorie si a iesit bine.

        Comment


        • #5
          Are dreptate Dodo nu ai de ce sa iti faci griji...testat si de mine...probleme poate ar aparea numai in cazul in care ai avut acele litere lipite mai mult timp (ani) adica sa ramana niste urme cu o nuanta putin diferita fata de culoarea masinii...nu cred ca e cazul

          Comment


          • #6
            Nu are ce sa se intample.Si eu am avut protectii la usi puse,si cand le-am dat jos tot lipiciul a ramas.Freaca mult )...Eu am frecat de mi-a venit rau.Dar nu are ce sa se intample.Doar sa fii atent cu ce le freci,sa nu cumva sa o zgari.
            sigpic

            Comment


            • #7
              intrebarea mai grava este...nu cumva cand dai jos literele sa se ia si vopseaua? portiunea aceea de lipici se poate si polisha. cei cu taxi cand dau jos de pe jumatate de masina colantul acela, nu polisheaza?
              sigpic

              Comment


              • #8
                Ma bucur ca t-ai revenit si dai jos mizeriile de pe portbagaj

                Comment


                • #9
                  Si eu am vrut sa-mi pun pe portbagaj un sticker cu un omulet verde si urat cu sloganu alaturat: ''ma iubeste femeile/si e moarte dupe mine'' ...

                  Comment


                  • #10
                    ))))))))
                    @blaze2k - am o poza in photosop si mo bagat in boala!!!!
                    cine nu are de lucru si se joca cu el se poate imbolnavi incurabil!!!!!!!
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google