Tiuit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tiuit

    Am citit si alte cazuri de tiuit de la servo directie pe forum... si nu stiu daca am parcurs toate paginile sa vad exact daca a mai fost problema mea. Deci stiu ca la loganurile Dci e normal sa se auda tiuitul acela ... dar intr`o zi am facut un drum mai lung vreo 100 km distanta de constanta mers continuu 100-120... si cand am ajuns acasa am descoperit ca tiuitul s`a accentuat f mult, am zis ca nu`i nimic .. e normal, dar... am mai mers cateva zile cu ea .. si parintii mei au inceput sa`si dea seama ca eu sunt cel care ajunge cu masina in parcare din cauza tiuitului care se aude pana la etajul 3, ba mai mult tiuitul cateodata se opreste timp de cateva secunde si nu se mai aude absolut nimic decat motorul masinii si dupaia incepe iarasi sa`si reia simfonia si tot acest timp cat tiuitul dispare directia merge la fel fara nici o greutate in a lua curbele. Este foarte deranjant pt ca trebuie sa merg cu muzica data tare ca sa poata acoperi zgomotul produs de tiuitul asta misterios. Nu aveti idee ce ar putea fi ca mi`e si nasol sa merg la service iar cu ea ca doar ce m`a supt de 1000 lei cu schimbatul placutelor si niste chestii de la ABS
    Last edited by Cezar; 17 December 2008, 16:15.

  • #2
    Ar trebui verificata presiunea in pompa de servo-directie si nivelul lichidului de directie, in service, bineinteles.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      ar putea fi si de la caseta de servodirectie ? k eu lovisem masina si knd am reparat`o au zis k e puuutin lovita si la caseta dar nu are nici o problema, nu afecteaza cu nimic.

      Comment


      • #4
        Mai mult ca sigur nu e de acolo.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          zeinedin: nu spui daca ai dci cu ac sau fara ac?

          Comment


          • #6
            Aceias chestie o am si eu si la service mi-a spus ca nu are nimica.Urmeaza revizia care o fac la alt service si o sa il pun pe ala sa studieze problema.

            Comment


            • #7
              Originally posted by zlate58 View Post
              zeinedin: nu spui daca ai dci cu ac sau fara ac?
              Am Dci din 2007 cu ac.

              Comment


              • #8
                100 la100 este de la pompa de directie care este electrica nu prea ai ce sai faci decit sa o schimbi cu alta

                Comment


                • #9
                  ce se poate intampla daca continuu sa merg un timp asa cu masina ?

                  Comment


                  • #10
                    absolut nimic numai ca la un moment pompa se va strica de tot si nu vei mai avea directie asistata dar vei ramine cu directia clasica sa nu cumva sa crezi ca vei ramine fara directie doamne fereste , vei trage un pic mai greu de volan la viraje pe loc

                    Comment


                    • #11
                      totusi e bine mersi pentru lamuriri.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google