Cine Stie Pentru Ce Sunt Cele 2 Cabluri Sub Scaun?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    la multi ani baieti. am uitat de aceasta mufa, insa astazi mi-am amintit de ea, pentru caam vazut undeva la dealer ca exista huse de scaun originale cu incalzire in ele, si m-am uitat si la tabloul de sigurante, la tablou am semnul de incalzire in scaune dar am o siguranta de 5 A, care nu este suficienta pentru incalzire, dar dupa ce se opreste ploaia am sa incerc sa desfac mufa si sa masur cu un aparat de masura tensiunea, si scot siguranta sa vad daca se intampla ceva!

    Comment


    • #77
      si... ploaia nu sa mai oprit de atunci in cluj sau ce? )
      Logan 1.4 MPI, 2004 DEC - Preferance

      Comment


      • #78
        Originally posted by scott View Post
        si... ploaia nu sa mai oprit de atunci in cluj sau ce? )
        Daaaaa ))).
        Vreau sa schimb scaunele din fata si nu m-a mai interesat. dar am citi in posturi ca 100% e pentru incalzire, si are si locasul in plasticul din stanga scaunului.

        Comment


        • #79
          Salutare. Stiu ca nu s-a mai postat aici de mult timp dar revin cu o precizare pentru ca inca nu a fost lamurita problema cablurilor existente sub scaunele fata (in functie de nivelul de echipare) . Postez o poza cu acel cablu din manualul de reparatie Dacia. Poate totusi rezolvam acest mister. Numai bine.
          Attached Files
          Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

          Comment


          • #80
            Probabil precablare pentru incalzire si airbag lateral.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #81
              Originally posted by Seba View Post
              firele sunt pentru airbaguri laterale. si sunt precablate la variantele de echipare la care se poate instala optional airbag lateral. de la laureate in sus, daca nu ma insel...
              te contrazic eu am preferanca si tot le are am vazut si la un ambianca dar nu stiu anul

              Comment


              • #82
                Si eu tot Preferance am cu aceleasi cabluri.
                Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                Comment


                • #83
                  si tot nu stie nimeni pentru ce e,era pe aici un utilizator de spunea la lucreaza la reprezentanta el ar stii cel mai bine

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by IancuMIC View Post
                    Probabil precablare pentru incalzire si airbag lateral.
                    Am postat pe o pagina mai in urma.
                    Originally posted by biancamarius5 View Post
                    si tot nu stie nimeni pentru ce e,era pe aici un utilizator de spunea la lucreaza la reprezentanta el ar stii cel mai bine
                    Originally posted by biancamarius5 View Post
                    te contrazic eu am preferanca si tot le are am vazut si la un ambianca dar nu stiu anul
                    Si eu stiam la fel ca Seba; asta inseamna ca instalatia electrica unica pentru toate modelele, pe benzina sau au preferat sa puna din aceea pentru versiuni superioare , de pe stoc.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #85
                      Daca e vorba de cablul cu mufa verde, pentru incalzire in scaune este.
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google