Cine Stie Pentru Ce Sunt Cele 2 Cabluri Sub Scaun?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca are cineva facuta aceasta activare il rog sa posteze ce si cum. merci

    Comment


    • #17
      Trebuie schimbate cuplele centurilor, activat martorul din bord si buzzerul. Totul costa in jur de 500 euro.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Originally posted by andrei View Post
        Trebuie schimbate cuplele centurilor, activat martorul din bord si buzzerul. Totul costa in jur de 500 euro.
        inseamna ca ma voi lipsi de aceasta parte... )

        Comment


        • #19
          Ceea ce are bbszilvester sub scaune este senzor (contact) de prezenta persoana pe scaun, este prezent la ambele sacune fata, si pot fi testate printr-o apasare pe scaun in zona respectiva, ele "click-aie" la apasare. Le am si eu prezente la un pick-up dci 85, impreuna cu un cablaj la centuri in zona stalpului B. Presupun cablaj pretensionare pirotehnica. Nu stiu daca contactele si cablajul centurilor sunt active fie in mod airbag-uri sau pretensionare, banuiesc ca pot fi citite pe UCH. Masina are pachet de siguranta, produsa iunie 2008.

          Comment


          • #20
            Originally posted by alex86 View Post
            Intrebare unde gasesc si eu niste huse de logan care sa mearga puse pe scaune cu airbag?
            iti dau o idee...eu am la masina niste maieuri,luate din selgros,sunt pachete separate pentru scaune fata,bancheta spate.au costat in jur de 80 de lei ambele seturi.acum am vazut ca sunt un pic mai scumpe.se potrivesc perfect,arata mai sportiv decat cu huse(care sunt cam demodate deja,cam de oameni mai in varsta),si unde este airbag-ul lateral nu are material deloc,deci in caz de ceva,doamne fereste,airbag-ul sare linistit si isi face treaba.eu nu am airbag in scaun,dar stiu de la taicamiu pe unde vine,si sigur maieul nu incurca airbag-ul.taicamiu are un opel astra,si are huse la el,si daca doamne fereste de ceva,nu are cum sa sara airbag-ul.cat despre husele cu decupaj,au in dreptul ala in scai,care se lipeste foarte tare,si cred ca nu are airbag-ul putere sa desfaca scaiul ala.este doar o idee...o sa pun niste poze mai tarziu
            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

            Comment


            • #21
              am revenit cu poze,sorry de post consecutiv...
              Attached Files
              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

              Comment


              • #22
                imi plac husele... de unde le-ai luat si cu cat? ms
                Intalniri Logan Club Constanta:
                In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                Ptr detalii : 0723.955.045

                Comment


                • #23
                  Airbagul cand se declanseaza rupe tot , chiar si husa!!!

                  Comment


                  • #24
                    si husele de mai sus... sunt periculoase ptr airbaguri... cel mai bine huse speciale ptr airbaguri cu cusatura speciala sau arici...

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      am si eu o problema cu cablurile alea ... u nprieten are exact aceeasi masina ca mine laureate 1.6 ph 2 si el are mufa aceea verde eu nu o am.... de ce oare? ma ajuta la ceva?
                      Intalniri Logan Club Constanta:
                      In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                      Ptr detalii : 0723.955.045

                      Comment


                      • #26
                        Si cu ce te ajuta daca o aveai? Iti zic eu, cu nimic...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          @BeciAcustic si eu am mufa aia sub scaun si m-am plictisit de ea, ti-o dau tie daca vrei )
                          P.S. Tot laureat am

                          Comment


                          • #28
                            Stiu ca nu am ce face cu ea ... ca oricum nu pun airebeguri laterale dar eram curios de ce aceeasi masina aceeasi echipare una are si una nu are? care este criteriul? Si pana la urma pentru ce este mai exact exact?
                            Intalniri Logan Club Constanta:
                            In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                            Ptr detalii : 0723.955.045

                            Comment


                            • #29
                              Mai exact ne poate spune cineva care a demontat un scaun cu asa ceva, sa ne spuna unde ajung firele alea!

                              Comment


                              • #30
                                firele sunt pentru airbaguri laterale. si sunt precablate la variantele de echipare la care se poate instala optional airbag lateral. de la laureate in sus, daca nu ma insel...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google