Cine Stie Pentru Ce Sunt Cele 2 Cabluri Sub Scaun?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am verificat acum scaunul, bagand adanc mana in tapiterie pana la structrura laterata pe interior si am gasit doar 50 de bani...Ioc fire!

    Comment


    • #62
      Foarte ciudat. Ori e numai precablajul senzorului de greutate, ori al incalzirii electrice, dar repet, doar precablaj, fara ansamblu.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #63
        @detail mai cauta si maine poate gasesti 1 leu )

        Comment


        • #64
          deci dupa aprox 60 de posturi, putem trage o singura concluzie: habar n-avem
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #65
            lasa, ca daca ma duc azi sa imi ridic masina, ii intreb pe mecanici ce sunt cu alea doua cabluri
            sigpic

            Comment


            • #66
              Poate pe acolo se face "tiuning" de faci motorul de 75 de CP sa aiba 100 CP iar ala de 105 CP sa aiba 130 de CP. Ce stiti voi .
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #67
                Merge si fara. Mai bine de banii astia bag benzina. Si asa ma dispera buzerul ala cand uitam sa pun centura.

                Comment


                • #68
                  Va salut. Eu am un MCV din 2008 ph2 Laureate, care a venit din fabrica echipat cu acele fire sub scaune.
                  1 - nu am airbaguri laterale si nici la scaune
                  2 - nu am nici incalzire scaune
                  3 - nici martor optic sau acustic activat pentru nepurtarea centurii
                  4 - masina este prevazuta cu inchidere centralizata.
                  Toate aceste observatii sunt verificate de mine.
                  Ce pot spune este urmatorul lucru si accentuez ESTE DOAR O PRESUPUNERE:
                  - cred ca este un martor de prezenta persoana pe scaun (stanga, dreapta, pe bancheta din spate nu am verificat daca exista aceste cabluri, am sa verific) si de ce spun acest lucru: daca deschid cu telecomanda masina si nu ma urc in masina in urmatoarele 30 de secunde, inchiderea se declanseaza automat si se inchid usile. Daca ma urc in masina si ma asez pe scaun, fie stanga, fie dreapta nu se mai intampla acest lucru. De aici am tras aceasta presupunere. Poate gresesc si va rog sa nu ma pedepsiti prea tare.

                  Comment


                  • #69
                    Uitati-va la mufa si mai dati un search pe forum, la topic-urile unde se vand incalziri pentru scaune!
                    Cablul cu mufa Neagra este pentru incalzire in scaune, iar cel cu mufa Verde pentru airbag-uri!

                    Comment


                    • #70
                      @Dion- masina se incuie dupa 30 sec daca nu deschizi usile sau portbagajul.
                      @Razvy- mufa verde e pentru incalzire in scaune.
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • #71
                        Dion...Ia suite in masina si incuie si apoi descuie usile din telecomanda si asteapta 30 de secunde in scaun ca sa te lamuresti!

                        Comment


                        • #72
                          Asa cujm am spus, a fost doar o presupunere, n-am zis ca asta e sigur. Am mai cautat dupa aceea pe forum si am gasit ca firele sunt de la incalzire. O zi buna va doresc baieti si multam pentru lamurire.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Dion View Post
                            Va salut. Eu am un MCV din 2008 ph2 Laureate, care a venit din fabrica echipat cu acele fire sub scaune.
                            1 - nu am airbaguri laterale si nici la scaune
                            2 - nu am nici incalzire scaune
                            3 - nici martor optic sau acustic activat pentru nepurtarea centurii
                            4 - masina este prevazuta cu inchidere centralizata.
                            Toate aceste observatii sunt verificate de mine.
                            Ce pot spune este urmatorul lucru si accentuez ESTE DOAR O PRESUPUNERE:
                            - cred ca este un martor de prezenta persoana pe scaun (stanga, dreapta, pe bancheta din spate nu am verificat daca exista aceste cabluri, am sa verific) si de ce spun acest lucru: daca deschid cu telecomanda masina si nu ma urc in masina in urmatoarele 30 de secunde, inchiderea se declanseaza automat si se inchid usile. Daca ma urc in masina si ma asez pe scaun, fie stanga, fie dreapta nu se mai intampla acest lucru. De aici am tras aceasta presupunere. Poate gresesc si va rog sa nu ma pedepsiti prea tare.
                            Asa cum sustineam si eu cu ceva timp inainte, cred ca ai dreptate...

                            Comment


                            • #74
                              Dion daca deschizi usile masinii fara sa intri in masina, se mai blocehaza, eu zic ca nu. aceasta optiune este valabila de la o anumita versiune in sus, de blocare a usilor daca nu au fost deschise.sub bencheta din spate nu sunt fire asemanatoare.

                              deci este exclus faptul ca dacia logan ar avea senzor de prezenta sau de greutate in scaune. de aceea la un impact sare si airbagul pasager fara pasager pe scaun.
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Aveti dreptate, am verificat acum si daca deschid usile fara sa ma urc in masina nu se mai inchid automat. Bafta tuturor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google