Logan 1,4Mpi-Omv Carrera 100

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1,4Mpi-Omv Carrera 100

    Salut,sunt nou pe forum,stiu ca probabil ca s-a mai discutat aceasta problema,dar intrebarea mea este daca folosesc constant doar omv carrera 100,cu care masina merge foarte bine si se comporta excelent,daca are cumva cum sa afecteze motorul deoarece are o cifra octanica mai mare decat ceea recomandata de producator.Ms de raspuns

  • #2
    Sunt deja cateva thread-uri despre carburanti.
    Incearca sa citesti regulamentul si sa cauti indeajuns.
    Totusi o sa iti raspund:Este bine sa mai bagi si de 95,in cazul de fata Carera.Vezi tu le mai schimbi.Cand un plin de 95 cand unul de 100.

    Comment


    • #3
      am un vecin care baga carrera 100 la o dacie pe injectie in 2001...masina trage ca nebuna..

      face orice logan 1.4 ff usor (testat..poate si un 1.6 )..IN afara ca, caroseria s-a dus, motorul este al dracului de bine.

      poti sa bagi linistit cat te tin buzunarele carrera 100.

      Comment


      • #4
        Stai linistit ca eu numa carrera 100 bag, doar dar cand spun rar e RAR bag si alte tipuri dar preferabil OMV sau Rompetrol. Baga fara grija ca rau nu ii face poate bine dar rau nu vad!!!!
        MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

        Comment


        • #5
          va rog sa va mutati pe topicul de benzine, se mai discuta ce fel de benzina sa folosim. aici se inchide...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google