Temporizare Reglabila Stergatori Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Temporizare Reglabila Stergatori Logan

    Acum cateva zile am fost cu un Renault Megane 1 coupe. Deoare ce ador masina m-am pus sa o admir si am observat ca maneta pentru stergatoare are temporizare si este exact ca cea de la logan pana si desenu de pe butonu de la computer u de bord este la fel si sunt curios daca se poate monta si pe logan asa o maneta si daca trebuie activat ceva din computeru masinii am pus si o poza sa vedeti unde este butonu. este notat cu nr 1 (nu cred ca era necesar :P)
    Attached Files

  • #2
    Super tare ar fi sa se poata pune........eu unu nu cunosc principiul
    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

    Comment


    • #3
      Nu se poate pune asa usor. Trebuiesc facute ceva modificari in UCH si niste fire trase.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Multumesc Andrei. Daca cumva cineva a facut asa ceva sau va face il rog frumos sa posteze. Multumesc

        Comment


        • #5
          Din cate stiu eu UCH-ul nu suporta asa ceva.. trebuie facute modificari in interiorul lui.. probabil cine se pricepe la asa ceva.. se descurca.
          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
          Enter the Matrix

          Comment


          • #6
            Pe mine ma bate gandu sa caut la schrott un megane si sa ii iau maneta si sa vad ce zic baietii de la dacia. keanuRev eu zic ca suporta defapt sunt sigur deoare ce daca nu ma insel are computer de megane, loganu. Na eu sper sa reusesc

            Comment


            • #7
              Poti intreba inainte un electrician la service Dacia/Renault, daca se pricepe sa faca modificarile necesare in UCH pentru asta, iar abia dupa sa cumperi maneta.
              Asa e, modelul UCH-ului e acelasi si la Logan si la Megane, dar structura e complet diferita.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Andrei eu oricum vreau sa cumpar maneta de la un schrott k poate gasesc unu busit sau na ca noua ii prea scumpa pentru incercari na oricum va tin la curent

                Comment


                • #9
                  Trebuie facut un circuit de temporizare, care sa stie sa numere impulsuri in functie de treapta selectata de sofer, am discutat mai demult cu Seba pe marginea acestei probleme, poate ne apucam odata de treaba si vedem daca se renteaza sau nu. Trebuie vazut odata de circuit si apoi maneta, montaj etc.
                  No, apoi blana
                  Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                  ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                  Comment


                  • #10
                    Mersi Lau de informatie da am sa ma interesez cat mai mult si sa vad da auzi Lau daca iau cablurile de la megane na sti ala care intra in computer si in mufa manetei ar merge sau la ce te referi cu circuitu?

                    Comment


                    • #11
                      Trebuie vazut ce e in maneta. Poate contine ea tot ce e nevoie.
                      Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                      Comment


                      • #12
                        Asa sper si cred. Am sa cumpar una de la schrott ca banuiesc ca ii ieftina

                        Comment


                        • #13
                          succes, sper sa reusesti.
                          Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                          Comment


                          • #14
                            Maneta de magane are cateva rezistente in ea.
                            Prb este ca uch-ul de logan nu suporta temporizare variabila.(si asta cu orice modificare a UCH-ului ).
                            Solutia : folosind un montaj suplimentar am realizat o baleiere reglabila a stergatoarelor 4 - 16 sec

                            Comment


                            • #15
                              mersi Soto_adler81 am sa va tin la curent

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google