Exista diferente JH1 , JH3-052 si JH3-060?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exista diferente JH1 , JH3-052 si JH3-060?

    Mda e discutabil aiceaIo totusi imi doresc sa vad un 16V remapat cu cutie(scuzati cacafonia) de 1,4....
    sigpic

  • #2
    Scuzati offtopic : Difera cumva cutiile de 1.6 8v vs 16v ? nu erau amandoua JH3 ? Sau difera pinionul final ? sau raportul cutiei
    Frumos BFF si pe vremea asta
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • #3
      is la fel toate...si aia de 1.4 )
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        aici te contrazic 1.4 are JH1 (deci difera de JH3) cu rapoarte mai scurte inclusiv raport final si mi se pare ca suporta si cuplu mai mic .
        1.6 MPi Icy White

        Comment


        • #5
          Originally posted by Cristi_Xp View Post
          is la fel toate...si aia de 1.4 )
          Am mai vorbit noi si e mai scurta cea de 1,4 si trage mult mai bine , dar si consumu e pe masuraScuze de off topic....Si cand vedem BFF la 150cp??Si nu se mai anunta nici o legala...sa vedem ce poate...
          sigpic

          Comment


          • #6
            iar contraziceti fara sa va documentati ? link
            Sucu cine-l da?
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Dom`le ... cu mare curiozitate am verificat tabelul - si am constatat ca NU SUNT LA FEL Daca tu crezi altfel , deschide-l si tu
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #8
                inseamna ca nu stii ce vorbesti ... JH3-052 are 1.6le
                si inca odata te contrazici fara sa fii documentat.Pai eu daca ti-am pus tabelu asta aici,inseamna ca nu m-am uitat peste el,si acu ma uit prima data ? am discutat si rediscutat chestia asta...
                Last edited by Cristi_Xp; 11 January 2009, 17:50.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  mai s-a tot discutat chestia asta, xp zice bine, iar cum la 1.4 doar un tip de cutie exista, rezulta ca au aceleasi rapoarte...apropo, ingerulol, nu cumva in tr5 la 3000 ai 110? atunci ai rapoarte de 1.4. sau crezi ca ai vreo cutie mai speciala? si eu cu 1.6 sau 1.6_16v tot 110 pe bord aveam la 3000rpm, iar in tr4 la ambele amsini aveam cam 85 la 3000, la fel au si cei cu 1.4.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Am inteles ce zici tu - si-mi cer scuze pt contrazicere . La manualul de uzina (acu` problema mea e ca ma iau prea mult dupa el - eu nu sunt tehnic decat in teorie - practica asta ma omoara ) scrie ca 1.6 MPi si 16v vin echipate cu JH3 056 - care chiar difera relativ putin rapoartele fata de JH1 si Jh3 052 . Intradevar am aproape de 110 la 3000 *cred ca 107-108) dar se si vede ca raportul a 5-a e la fel .
                    P.s. : acum va trebui sa invatz practic - manualul s-a dus odata cu format C:
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • #11
                      1.6 vine cu JH3-052...si 1.6 16v cu JH3-060
                      Attached Files
                      Last edited by Cristi_Xp; 11 January 2009, 20:44.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        deci ne miscam la fel de turat, fie 1.4mp3, 1.6empei sau 1.6_16vulve... acu' v-ati lamurit? sper ca da...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Cred ca-mi cumpar cutie de CUPA numai ca sa nu ai tu dreptate.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Seba View Post
                            deci ne miscam la fel de turat, fie 1.4mp3, 1.6empei sau 1.6_16vulve... acu' v-ati lamurit? sper ca da...
                            Sal
                            Am inteles ca se misca la fel la aceeasi turatie da nu difera consumul ?

                            Comment


                            • #15
                              consumul difera...ca difera motoarele
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google