Achizitionare logan de la A la Z

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cand am cumparat loganul am primit de la dealer urmatoarele documente:Aviz de plata,Bon de comanda,autorizatie provizorie de circulatie, o factura fiscala ce atesta ca am platit numerele si suportii si cam atat.Citind posturile legate de imatriculare, se vorbeste acolo ca la ghiseul pentru inmatriculare trebuie prezentate si cele 2facturi cu valoare 0 si valoare intreaga a masinii, iar eu nu am primit cele doua facturi sau nu se mai elibereaza?Am cumparat loganul de la Iatsa Stefanesti.

    Comment


    • #62
      Suna la vocea clientului si sigur te lamuresc aia pe acolo Daca o ai in leasing cam ce ai primit, cam aia e.
      Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
      Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

      Comment


      • #63
        Nu o am in leasing, am cumparat-o cu banii jos.

        Comment


        • #64
          Facturile vin o data cu cartea de identitate a masinii...deci in maxim 30 de zile de la cumparare.
          sigpic

          Comment


          • #65
            Cand am cumparat primul logan, anul trecut, facturile le-am primit odata cu masina,adica pe loc,in aceiasi zi, iar cartea a venit peste zece zile.Atunci plata am facut-o la dealer, acum la noul logan plata am facut-o la o sucursala B.R.D. si cred ca de acea nu am primit facturi.

            Comment


            • #66
              Am inscris golanu".Ieri am platit toate taxele, am depus dosarul la biroul de inmatriculari si azi am luat numerele si talonul.Merge totul mai repede.

              Comment


              • #67
                Salut ! Sunt un nou posesor de Logan ( Laureate + ) si am o nelamurire in legatura cu noua taxa de prima inmatriculare . Mai precis , am cumparat Logan-ul acum 10 zile cartea de identitate mi-a venit dupa 10 zile si vreau sa intreb daca platesc taxa de prima inmatriculare pana in 30 06 2008 si o inscriu la politie dupa 01 07 2008 nu trebuie cumva sa platesc diferenta pana 244 euro ?

                Comment


                • #68
                  Cel mai clar cei de la Politie iti pot spune. Eu zic ca nu o sa mai platesti nimic, daca o platesti pana la 1 iulie.
                  Last edited by andrei; 27 June 2008, 20:26.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #69
                    Stie cineva care este progamul cu publicul la R.A.R Pitesti

                    Comment


                    • #70
                      Numerele de telefon sunt 0248.615.017 sau 0248.615.018. Suna si intreaba programul.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #71
                        Multumesc Andrei.

                        Comment


                        • #72
                          Salutare tuturor. Incepand de maine ma alatur voua cu un MCV nou. Multumiri celor ce au postat chestiuni interesante si folositoare,sper ca noua masina sa i-mi ofere ceea ce mi-am dorit. O seara buna va doresc.

                          Comment


                          • #73
                            Ce bucurie trebuie sa fie pe tine!
                            vino cu impresii sa fim alaturi de tine!
                            Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                            Andreea Trifu

                            Comment


                            • #74
                              Sunt multumit,chiar daca este tarziu, merg la geam din cand in cand sa o privesc...Si zambesc...Chiar daca nu am mers decat 30 km. Cu ea. Receptia a fost ok(Auto Marcus),am alimentat urgent(Petrom 99+)si m-am "speriat"si eu de ciudateniile afisate de CB...Ma rog,e inceputul...I-mi place,simt clar diferenta intre fosta berlina 1,4 si MCV. Atat la motor cat si la transmisie,ampatamentul mare ofera un comportament mai stabil si chiar servodirectia pare mai ferma (probabil greutatea). Cusururi optice se gasesc,dar minore,cum ar fi capacul torpedoului cu un mic luft si alte marunte piese din plastic...Linia capotei si a portierelor este ok,mai putin o usoara diferenta(luft)intre usile portbagajului. AC i-si face datoria prompt,fara a afecta mult ralantiul motorului si nu miroase aiurea(inca...). Usor neplacut este mirosul interior,probabil adezivi folositi la plafon si mocheta sau silicon de etansare,dar..Se rezolva cu odorizant. Bancheta spate se fractioneaza usor,fara a agata centurile de siguranta,usile se inchid ferm,fara zdranganeli,partea electrica functioneaza total,cd-ul mp3 se aude ok,iar in compartimentul motor nu am observat vibratii,frecari intre componente,scurgeri sau niveluri minime la lichide. Deci...Sunt multumit,urmeaza in curand acel neplacut dute-vino RAR-Ad.Financiara-Politie,cu nervii de rigoare si cheltuieli abracadabrante...Dar merita,MCV-ul i-mi va oferi in urmatorii ani ceea ce i-mi doream,spatiu,dotari(Airbag-uri,ABS,AC,MP3),o culoare frumoasa(gris platine) si garantie 5 ani,cu service-uri si piese low-cost fata de orice concurenta.Nu credeti ca-i fiabil?

                              Comment


                              • #75
                                Sa o stapanesti sanatos!
                                Deci sa inteleg ca ai achizitionat-o cu garantie extinsa de 24 de luni? Ai pus si geamuri electrice spate? Airbaguri laterale?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google