Achizitionare logan de la A la Z

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    a ma duc la astia lazar cas prin cartier sa-i intreb de sanatate mersi mult mult

    sigpic

    Comment


    • #47
      Cu placere! Sper sa rezolvi!

      Comment


      • #48
        eu am facut prin motor invest si am dat vreo 100 si ceva de euro si s'au ocupat ei de tot ... nu am alergat deloc eu ...
        1.6 MPI CRAZY DRIVER

        Comment


        • #49
          Totarial de inmatriculare auto:
          -dupa ce se ia carta de identitate de la dealer se merge la rar pentru autentificare , va trebuie copie buletin , copie carte identitate si 11.4RON
          -dupa rar mergeti la financiar cu fisa de inamtriculare(10ron) , si o cere tip(1ron)(va duceti la un xerox de pe langa rar sau politie stie fata de acolo ce trebuie si va ajuta) la financiar achitati 52lei taxa inmatriculare si impozitul (5lei pe 2luni am platit eu)
          -de la financiar mergeti la trezorerie cu cartea de identiatate si achitati taxa de prima inmatriculare
          -de la trezorerie mergeti la CEC sau BCR si achitati 30 RON taxa talon
          -de la CEC va duceti la politie si achitati 85Ron taxa numere preferentiale
          la politie va trebuie:
          carte indetiate(si xerox)
          fisa inmatriculare(vizata in prealabil la financiar)
          rca(si xerox)
          factura masina(si xerox si cea cu valoare 0si cea cu valoarea masini)
          buletin(copie buletin)
          cere inmatriculare
          chitanta taxa numere prefentiale(in valoare de 85RON , pe care la sfarsut nu uitati so luati inapoi)
          chitanta:
          52lei financiar
          taxa prima inmatriculare
          30lei cec

          eu am plect de la 8:30 de acasa si am ajuns la 14:40 cu pauza de cafele mancat fumat si stat la palavre...

          daca nu sunteti propietarul masini va duceti la notar cu propietarul masini(ambele buletine , factura cu valoare 0 si valoarea intreaga , carte identitate) cereti o PROCURA SPECIALA(47ron va costa) in care notaru stie ce sa scrie , va mentiona ca va fi utilizata la politie si rar bla bla bla...
          Si la toate actele de mai sus mai se schimba in loc de copie de buletin propietar puneti si copie buletin imputernicit si copie procura ptr politie...

          Ptr cei din constanta:
          Va duceti la Xeroxu din curte de la RAR cu buletinu , cartea de identitate , cele 2facturi cu valoare 0 si valoare intreaga. Ii ziceti doamnei ce vreti sa faceti si sa va dea set complet de cereri si copii tot tot... Eu m-am dus mia dat copie dupa cartea de identitate buletin si m-am dus la autentificare , cand m-am intors imi facuse seturi de acte ptr financiar , trezorie , politie cu toate cererile completate trebuiau doar semnate , fisa inmatriculare si o lista cu unde trebuie sa ma duc si ce trebuie sa platesc si am platit 15ron ptr toate astea.
          Eu am avut urmatoru traseu de la RAR la financiar (in tomis nord) intrati de pe varianta pe tomis faceti dreapta vis-a-vis de scapino si pe stanga e financiaru va duceti la etaju unu achitati la ghiseu 4 cei 5 ron si la ghiseu 1 cei 52ron , de acolo m-am dus la trezorie pe mircea colt cu strada(pe care e casa casatoriilor care e cu interzis , am intrat din mamaia ca e mai lejer traficu) , de acolo m-am dus la cec pe mircea vis-a-vis de amfiteatru de langa liceul 4 ca e mai liber(au pauza de la 11:30la12:00) de acolo la politie pe mamaia intrarea dinspre mare(mamaia colt cu strada cu casa casatoriilor adica in spate la LONDON) la ghiseul din stanga cum intrati platiti numerele preferntiale si la al3lea ghiseu depuneti actele...

          Eu inainte de a depunde acte miam facut un set dupa tot tot chitante cereri etc , asa sunt eu mai perfectionist , e xerox vis-a-vis de iesirea din politie langa xerox e si un magazin ptr o alimentare cu un suc o cafea ceva...

          Am depus actele pe la ora 14 si mi-a zis ca sa ma duc maine la ora 13(23de ore)
          PS. ptr toalete in spate la xeroxu din rar e un WC adica 3lemne si groapa in pamant , si cum iesiti de la financiar dreapta pe tomis si la peco petrom ... D
          Last edited by SoNyKeL; 28 November 2007, 17:07.

          sigpic

          Comment


          • #50
            Pentru cei din Braila. Cititi ce a spus SoNyKeL mai sus cu diferenta ca in loc de Xerox-ul de la RAR din curte va duceti la biroul de copiat acte, 30 de m mai departe de Politie(inmatriculari) - la Monitorul Oficial. Va lumineaza tanti de acolo la fix. Nu fiti neamuri proaste da-tii ceva in plus(eu un pachet de cafea i-am dat dar merita) ca-i angajata nu patroana. Sa stiti ca femeia nu va cere decat banii pe ceea ce va completeaza ea, suplimentar sa fie din initiatiava voastra.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #51
              dap exact rocrii bine zis , sau lasati acolo de un suc o ciocolata ceva...
              ca e super utila altfel nu aveti de unde stiti ceva trebuie si de exemplu la trezorie sau financiar nu-i xerox prin apropiere si functionarele de acolo nu vor sa xeroxeze la xeroxul lor

              sigpic

              Comment


              • #52
                Sonykel te-ai miscat repede pot spune,eu la Clio de abia acum incep calvarul numai ca eu mai trebe sa iau numerele de pe Logan,sa fac acte cu el pe Zkr,cred ca-mi ia cam 2-3 zile cu tot cu certificat fiscal pt. mine la vanzare.
                Eu recomand biroul de copiat acte de langa Pol judeteana,se misca fetele ok,
                au tot ce trebuie si preturi mici.

                Comment


                • #53
                  la ce rar merg in bucuresti?grivitei sau in voluntari?

                  Comment


                  • #54
                    eu iti spun ca o rezolvi in 4ore... dar tre sa pleci pregatit de acasa cauta informatii pe net... tu tre sa radiezi loganu sau ce vrei sa faci?

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Da Adi si apoi sa-i iau numerele pt. Clio

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by emil_munteanu
                        la ce rar merg in bucuresti?
                        La ala de pe Grivita.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #57
                          Cat mai costa o inmatriculare pt Logan prestige 16v?Multumesc anticipat
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #58
                            Se scumpeste Loganul,sau e zvon?
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #59
                              Prin august-septembrie se scumpeste. Acum inca nu.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #60
                                ba sa scumpit (pentru cei ce fac credit in lei ca sal cumpere practic in euro a ramas la fel dar a trecut de 37mii eu lam luat la un curs de 33600 mam scos

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google