Achizitionare logan de la A la Z

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    nu ai cum... livrarea cartii de indentiatae dureaza cam o luna...

    sigpic

    Comment


    • #32
      @florin_bgdn si cum pleci cu masina de la dealer,o pui pe trailer daca nu iei numere provizorii ?
      cartea o emite fabricantul si dupa acea se face securizarea la RAR,vad ca stai in bucuresti s-ar putea sa primesti cartea in 10 la 14 zile,pe mine m-au sunat dupa 10 zile sa ma duc sa ridic cartea,poate mai depinde si de dealer.

      Comment


      • #33
        Cartea de Identitate nu are cum sa vina dupa o luna. Ca intr-o luna iti expira rosiile si esti obligat sa o tii in parcare . Am intalnit cateva zile, o saptamana, 10 zile, parca si 2 saptamani, deja peste e nesimtire (poate are dealeru vre-un incident cu tine si vrea sa-ti dea batai de cap)

        Comment


        • #34
          nu intarzie o luna maxim o luan sunt si cazuri cand a venit dupa 3saptamani

          sigpic

          Comment


          • #35
            Originally posted by gabriel
            @florin_bgdn si cum pleci cu masina de la dealer,o pui pe trailer daca nu iei numere provizorii ?
            cartea o emite fabricantul si dupa acea se face securizarea la RAR,vad ca stai in bucuresti s-ar putea sa primesti cartea in 10 la 14 zile,pe mine m-au sunat dupa 10 zile sa ma duc sa ridic cartea,poate mai depinde si de dealer.

            bun... deci fabricantul trimite masina dar nu poate sa trimita odata cu maina si o hartie printata?
            Mie unul nu mi se pare normal sa trimiti produsul dar sa nu trimiti si actele produsului.
            ... poate nu sunt eu normal...

            Voiam sa las masina la dealer in parc pentru cateva zile in plus, timp in care imi faceam toata hartogaraia.
            Logan KissFM 1.5 dC
            B-79-MEF

            Comment


            • #36
              ba da florine se poate dar asta inseamna sa mai stai acasa sa mai astepti masina ptr ca aceste hartii sunt duse la rar sau ceva de genu... si daca e so luam asa nici cardul de garantie extinsa nu vine o data cu masina

              sigpic

              Comment


              • #37
                fratilor ... ma socheaza faptul cat ati alergat pe masina ... eu am semnat contractu cu firma de leasing ... cand a fost masina gata a dat taica'miu o fuga la bucale sa o ia si atat ... nu a fost nici la politie , nici la rar .. nu a fost nicaieri ...
                1.6 MPI CRAZY DRIVER

                Comment


                • #38
                  Asa este! Si pe mine m-a asigurat dealerul ca se vor ocupa ei de absolut toate hartiile si drumurile. Pentru asta se plateste totusi o taxa de vreo 400 de euro cu taxa de prima inmatriculare inclusa (nu mai stiu restul)

                  Comment


                  • #39
                    Certific ce a spus iulian... la VBLeasing sunt 130Eur+tva cheltuielile aferente inmatricularii. Oricum sunt multe firme care se ocupa (contra cost) de inmatriculare si din cate am auzit nu ar fi foarte piperat. Daca a procedat cineva asa poate ne da mai multe amanunte.

                    Comment


                    • #40
                      da parca si pe mine m-ar interesa... sa apelez la o astfel de firma...

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Eu sunt sigur ca daca intrebi la dealer despre o astfel de firma, o sa stie sa-ti recomande pe cineva!

                        Comment


                        • #42
                          credema ca astia din cta sunt mai batuti in cap

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Si pe net, google, n-ai gasit nimic?

                            Comment


                            • #44
                              sincer inca n-am cautat si nu stiu ce sa caut... cum se numesc firmele astea?

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                1) Inmatriculari Auto - Constanta
                                Al. Albastrelelor nr. 6, bl. F, sc.A, ap. 6
                                Complex Abator
                                Persoana de contact:
                                Mihaila Cristian
                                0241.589929 (tel)
                                0721.241130 (mobil)
                                0241.589929 (fax)
                                Program:
                                Luni - Duminica 08 - 21

                                2) Lia Pilot Srl. Constanta, Constanta - Telefon: +40-(241)-541192 , Fax: +40-(241)-541192

                                3) LAZAR AUTOMOBILE
                                Adresa: Str.GROZESTI Nr.55
                                Phone Tel. 0341/480900
                                Mobile Mobil 0722.233108
                                Fax Fax 0241/518880
                                Categorie : Inmatriculari, radieri si asigurari auto Constanta

                                Sper sa te ajute. Cam asta am gasit din prima pagina google!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google