Imbinare bara fata cu aripa.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imbinare bara fata cu aripa.

    va salut!

    nu inteleg de unde mizeria din imagini!!!
    si pe stanga si pe dreapta e aceeasi problema. ma intreb ca parca AR FI DE SUB MASCA, si nu cred ca e normal daca e asa.
    sau sa fie datorita formei, mizeria sa fie impinsa de curenti in extreme ?

    am analizat mai multe masini pe aceeasi vreme de ploaie, si mizeria respectiva nu este prezenta...
    poate o fi mai pronuntat la mine, fiind masina alba.

    nu stiu!!!
    Attached Files

  • #2
    Asa este la toate masinile iasa mizeria aruncata de roata printre bara de protectie si aripa nu ai ce face asa o sa fie de fiecare data cand este urat afara !

    Comment


    • #3
      as putea pune ceva SILICON PE ACOLO.

      E URAT TARE.

      Comment


      • #4
        vezi putin pasajul de plasic de sub aripa daca e, si daca e intreg. si la mine iese, dar foarte putin. vreo 3 siruri de jeg(fir de apa). la tine arata chiar nasol
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          Ai pute-a pune ceva silicon acolo,dar cand ai sa dai bara jos.....
          Asa este la toate masinile.La spalatorie, nu ai observat ca, in momentul cand da cu jetul de apa pe la roti,pasaj aripa, iti iese murdarie?! E ceva normal.
          da..plus ca ai culoarea alba,si se observa cel mai repede.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #6
            Originally posted by maustec View Post
            as putea pune ceva SILICON PE ACOLO.

            E URAT TARE.
            Cred ca poti sa pui siliconcare care adera pe plastic si pe metal dar trebuie sa o duci la spalatorie inainte si sa le spui sa insiste in acea zona ca daca mai este mizerie nu o sa prinda prea bine siliconul.

            Comment


            • #7
              sa inteleg ca intre aripa (far) si masca de jos ar trebui sa mai fie ceva? adica ... un fel de cheder ?
              imi puteti pune o imagine cu "pasajul de plastic" in cauza ? macar sa-mi dau seama ... poate improvizez ceva.

              Comment


              • #8
                si la mine iese la fel(tot ph2) .m-am uitat pe la aparatoarea de la aripa si nu imi dau nseama pe unde arunca .nu se vade vreo despartitura.eu cred ca e mizeria ce se prelinge de pe capota,faruri,etc.
                GILL 3*

                Comment


                • #9
                  Si la mine iese,dar foarte putin,2-3 fire de jeg.Eu tind sa cred ca e de la apa de la parbriz,cand dai sa speli si se scurge ajunge undeva in fata.Dar nu stiu sigur.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    tot ce e posibil ...
                    si daca ma superi nu-i asa ca e

                    Comment


                    • #11
                      dar intre aripa-stalp usa fata si prag te-ai uitat?????
                      sa vezi acolo namolul din lume !!!!!!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by maustec View Post
                        sa inteleg ca intre aripa (far) si masca de jos ar trebui sa mai fie ceva? adica ... un fel de cheder ?
                        Intre far si bara nu mai trebuie sa fie nimic.

                        Si e foarte normal sa iasa mizeria pe acolo, asa se intampla la absolut toate masinile, cand intri in apa mare, sare mizerie de la roata pe tot pasajul rotii si ajunge pana in fata, se poate observa asta stand afara si te uiti cand trece o masina prin apa sau dai cu furtunul in zona aia si vezi cum iese apa.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          totusi, observati o diferenta foarte mare intre masca si aripa. aripa este curata, pe cand masca e dezastru cu ea.
                          mie-mi da impresia ca iese de undeva de sub.

                          Comment


                          • #14
                            asta asa si este si dac te mai uiti atent poti oobserva cum se prelinge murdaria intre bara ji aripa (incerca sa pui apa acolo cu seringa si observa efectul ) oricum nu trebuie sa te ingrijorezi din princina asta

                            Originally posted by maustec View Post
                            totusi, observati o diferenta foarte mare intre masca si aripa. aripa este curata, pe cand masca e dezastru cu ea.
                            mie-mi da impresia ca iese de undeva de sub.
                            si totusi sincer tu ai vazut apa sau mizerie care sa curga in sus :-?? daca da eu iti dau o naveta de bere
                            Last edited by ioneluxxl; 8 February 2009, 13:35. Reason: Automerged Doublepost
                            si daca ma superi nu-i asa ca e

                            Comment


                            • #15
                              ma uimesti cu ale tale cunostinte de fizica, dar eu pe aripa nu vad mizerie deloc. este totusi o diferenta foarte mare de la una la alta, asta voiam sa subliniez.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google