Angel Eyes: Legal Sau Nu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    valeriuciprian, daca nu sunt reglate , garantat dat in copaci, daca nu vede cineva stopuri ca acestea inseamna ca are o problema cu ochii!
    Eu am spus unele chestii care s-au consumat si nimeni nu s-a luat de ele(faruri,stopuri,etc).
    Daca tu esti asa vehement,stai frate cu ea stock si las-o!
    Daca citesti printre randuri, si eu am spus ca teoretic nu sunt legale, dar asta nu inseamna ca te omoara astia!
    Si inca o chestie.......am casco la masina si imi sunt trecute si farurile angel si stopurile, si kitul exterior, si jantele.......
    Oare sa fie astia de la asigurari atat de nestiutori incat deconteze ceva care nu e original de Dacia?
    Hai sa fim seriosi: clar ca nu sunt legale, dar nici nu sunt interzise categoric....asa ca ele se situeaza undeva cred eu pe la mijloc!
    Si te rog frumos, e opinia mea si asta e!
    Daca tu ai alta opinie, ai pm-ul!
    Si una peste alta, ITP-u; nu se face numai la Dacia!
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • #17
      dar cand ai fost la ITP aveai tot ce ai scris mai sus pe masina si a fost ok?
      Last edited by Seba; 10 February 2009, 12:42.
      sigpic
      Logan 1.4 Dynamic Blue

      Comment


      • #18
        La ITP o sa merg saptamana viitoare, dar am spus ca stiu cazuri care au fost la ITP cu chestii tunning(stopuri,pleoape,etc )si a fost ok!
        aham......Restul e LOGAN


        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

        Comment


        • #19
          Da sibianu ai dreptate...mergi asa...e ok...succes.
          sigpic

          Comment


          • #20
            "clar ca nu sunt legale, dar nici nu sunt interzise categoric....asa ca ele se situeaza undeva cred eu pe la mijloc!"
            Sibiene ma omori! Daca ar fi asa cum zici tu, as avea cea mai frumoasa meserie din lume. Pe bune de nu m-as duce la servici de drag, sa ii zic la patron: "frate legea spune asa, dar facem cum vrem noi ca ne situam undeva la mijloc si e ok, ce moaca noastra".
            Last edited by vitriol; 9 February 2009, 22:36.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #21
              salut.eu sunt de parere ca nu este nici o problema ca schimbi farurile si stopurile.stopurile ori cu leduri sau nu,tot culorile rosu,portocaliu si alb le au,deci nu vad unde ar fi problema.singura problema la stopuri de care se poate lua este daca ele sunt fumurii.cat despre faruri....nu are de ce sa se ia de tine nici politia nici la itp atata timp cat ele bat unde trebuie sa bata.

              "Art. 75. Este interzisa montarea la autovehicule, remorci sau semiremorci a altor lumini, a luminilor de alta culoare decat cele omologate, ori de alta intensitate decat cea prevazuta prin constructie."

              articolul respectiv se refera la modificari cum ar fi sa-ti pui 3 seturi de proiectoare sau mai stiu eu ce becuri de pozitie si numar albastre,rosii si asa mai departe.din punctul meu de vedere nu are ce sa nu fie legal la stopuri sau faruri.dar cel mai corect e sa intrebe cineva la rar.
              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

              Comment


              • #22
                Da, chiar am zis ca maine dupa ce imi sosesc farurile le iau si merg cu ele la RAR sa intreb. si asa, o sa stim sigur ce si cum
                sigpic
                Logan 1.4 Dynamic Blue

                Comment


                • #23
                  Idea ca treduie sa "vedem"partea noastra la faza asta!
                  Deci nu prea scrie de "alte modele" zic eu
                  Stiti voi cum e, ca daca vrea cineva sa-ti gaseasca o chestie, o va face!!!!!(de potera vorbesc si de organele de control)
                  aham......Restul e LOGAN


                  http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                  Comment


                  • #24
                    Cine are poze cu farurile astea rog sa puna cateva pe thread ca sa le vadem!!!!
                    Farurile astea bat mai prost ca cele standard sau mai bine,de nu vor astia de la politie sa le omologheze sau rarul cine se ocupa de asa ceva?????

                    Iar la itp cand te duci cu asa ceva cred ca cei care au trecut verificarea tehnica au dat SPAGA ...Sa zica ala care nu a dat niciodata Spaga la mecanicii de acolo.
                    Last edited by Ivan Marian; 10 February 2009, 02:23. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by stresu View Post
                      Da, chiar am zis ca maine dupa ce imi sosesc farurile le iau si merg cu ele la RAR sa intreb. si asa, o sa stim sigur ce si cum
                      Te scutesc de un drum pana la RAR,nu au omologare,au un certificat TUV de provenienta dubioasa.Sincer,pentru cei care au desfacut aceste faruri,voi ati da omologare pentru asa ceva ? Cei care nu vor sa riste sa stea cu farurile stock,si cu banii de spaga, sa cumpere bomboane. Credeti ca pleoapele,ornamentele cromate,tobele sport,eleroanele portbagaj ,capacele de roti altele decat cele din fabrica,etc... au omologare RAR,si totusi sunt folosite.
                      Last edited by dan.gutu; 10 February 2009, 08:09.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • #26
                        Am vazut ca esti inspector ITP si ai angel eyes pe masina . Se pare ca esti cel mai in masura sa ne spui cum trece un logan cu astfel de faruri de ITP. Nu se ia nimeni de tine atata timp cat bat unde trebuie si au culoarea omologata sau depinde peste cine dai si cat dai?

                        nu mai da "quote" la ultimul post si nu mai scrie mirc!
                        Last edited by Seba; 10 February 2009, 12:43.
                        sigpic
                        Logan 1.4 Dynamic Blue

                        Comment


                        • #27
                          cred ca ai accentuat bine faza cu "cat dai si cui dai..." deci...
                          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                          Comment


                          • #28
                            de acest subiect si eu sunt foarte interesat
                            Ambition

                            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                            Comment


                            • #29
                              fratilor , bat mai bine angel eyes decat cele stock (cu becuri stock )? sau cel putin la fel.. ca am 1 set acasa de angel eyes si nush daca sa le montez.

                              Comment


                              • #30
                                Cred ca cel mai bine este sa le lasi pe alea stock,sau sa citesti pe aici ca s-a discutat de farurile astea mai mult decat despre frana sau directie,care sunt mult mai importante decat angelsuri, la masina.Plus ca mai trebuie sa dai si spaga la ITP. Ce oi face eu ca trebuie sa fac ITP ul in mai,cred ca iau din buzunarul drept si bag in ala stangu.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google