Semnalizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Semnalizare

    buna seara..am si eu o problema.."maneta" (sa-i zic asa) semnalizatorului nu mai sta locului cand dau semnalizare dreapta...si cand dau semnal stanga si rotesc volanul dreapta nu revina la loc (la neutru sa zic asa)...ma puteti ajuta cu ceva?o schita cum sa rezolv?face de ceva vreme dar isi revinea singura..acu trebuie sa o tin eu cand vreau sa semnalizez dreapta..si e cam enervant si incomod..nu m-as duce in service pentru chestia asta..dar daca trebuie, m-oi duce masina a iesit din garantie sau iese in cateva zile...astept pareri/sfaturi
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

  • #2
    cred ca trebuie alta maneta. daca mai e in garantie fugi cu ea urgent ca te costa cam 80-100 lei maneta daca e cu pozitie pentru proiectoare
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      s-a dus garantia...
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        Intreaba-i pe cei care vand piese aici pe forum. Au preturi bune
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Da e clar iti trebuie un bloc de lumini si semnalizare nou. Incearca pe la piese second hand, ca de schimbat se schimba simplu.

          Comment


          • #6
            stiam ca au un fel de rotite la capatul manetei de semnalizare..cel putin la 1310 avea asa ( sau ceva de genul ) si speram sa fie aia..de-acu cu blocuri de lumini :|...o sa vad...multumesc pentru raspunsuri
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              Mai mult ca sigur e rupt plasticul care il face sa revina la loc, trebuie schimbat blocul de lumini.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google