liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in rest la ce ??? la confort ? pai nu e low cost )
    la consum ? pai e dizal ... la top speed ? nu ma pasioneaza sa merg cu 200 pe drumurile patriei
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Te mananca pe paine in ce?
      Decat in reprize facute in trepte de viteza identice.
      Caci in reprize 60-100, sau 80-120, diferenta nu cred ca-i mare, si nu stiu in favoarea cui.
      Nu vad cum o balena esuata de 105 cai, ar avea reprize mai bune ca un 1.6 16v.

      Comment


      • Tavi da pe 1.4 ,1.6, la drum intins nu zic poate le bate dar pe 1.6 16v nu are sanse carbunaru de 105 cp

        Comment


        • Ba s-ar putea sa bata si 16v din cauza cutiei ...si oricum treapta 5 ne bate pe toti ala de la 100km/h tr 5 pana la 200 si cat prinde el ne rupe pe toti..
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • asa e , de la treapta 3-ia in sus sunt moarte la logan

            Comment


            • atunci hai sa punem pe ele CV-uri de motociclete sa avem rapoarte lungi
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by CataFOF View Post
                asa e , de la treapta 3-ia in sus sunt moarte la logan
                Ce ma, ai observat la mine aseara))?
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Originally posted by CataFOF View Post
                  asa e , de la treapta 3-ia in sus sunt moarte la logan
                  Nu stiu daca ai spus-o la misto sau serios, dar e foarte adevarat ca tr IV si V sunt cam degeaba la Logan (mpi). Acolo pierde(sau nu mai castiga) mult.
                  In viata mea n-am vazut asa o cadere de turatie -si tot ce implica asta- cum e la cutia asta (pe IV si V).
                  I, II, III sunt FOARTE multumit de cum se duce, cand ai dat IV (nu mai zic de V) gata...parca se transforma in alta masina, parca ai alt motor mai mic, lucru care nu l-am simtit la alte polizoare asa de accentuat.

                  Cer scuze ca am fo' offtopic cu tdi 105 cp, dar daca voi comparati tinuta de drum Logan cu Passat, no comment (nu vorbim de lux si alte cele, ci doar de tinuta de drum).

                  PS: Am mai vazut viteji (cu 1.6 16V) care spuneau ca umilesc la drum un Focus 1.6 100 cp, ''ca e greu, demaraj slabut'' etc, si le dardaia curu la 140-150 pe viraje, dupa 20 km nici farurile nu i le mai vedeam in oglinda (da da, din nou treaba de pilot nu...? ). Cred ca n-ati prins un nebun care sa va scoata pilotaju din cap, sau care sa-si puna mintea oficial cu voi.
                  Una-i liniuta (po sa ai garda la sol de 4x4) si alta-i drumu care mai are si viraje.

                  PPS: la drum lung am fost umilit odata de un GolfIV TDI si mai conducea si o gagica.
                  Last edited by Octavian; 29 November 2009, 17:37.

                  Comment


                  • Pai da bre, nimic de comentat la tinuta unui logan stock vs un passat chiar si vechi.
                    Insa aici vb de liniute, iar daca impingem putin regulile, cum o sta un tedeiu, vs un logan tiganit la suspensii.
                    Tedeiu masina sport, nu alta...Vrum vrum

                    Comment


                    • A incercat cineva Logan 1.4 stock vs VW Polo 1.2 16v ??
                      Daca tot o calci... calc`o pana la fund

                      Comment


                      • Da, eu. E lenesa comparativ cu lesinatura de 1.4

                        Comment


                        • tavi, lasa-le dracu de folxvagane, aseara numa ce i-am infipt painea-n gat la un fumalar de-ala tedei de era sa moara asfixiat. mai da-le dracu. da, daca e cipuit, te bate de te astupa ca el de la 90 ajunge la 120-130 de cai si tu in cel mai bun caz urci de la 105 la 110-115, altfel...pauza; la demaraj, doar in treptele mari te face. si din scurt, primii metrii, pana stabilizezi turatia cand retrogradezi. dupa care, te sui pe el si-i faci cu ochiul sa se dea deoparte.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • I-ai infipt-o, da' cati cp avea ala?
                            Pe primele 3 trepte toate sansele sa faci si un 140 cp, dar se termina relativ repede distractia.

                            Comment


                            • mai, cred ca 90 sau 105, cel mult. oricum, increzut baiatul ca are masina cu svastica. se baga in depasire, impresii de genul "bah, ti-ai luat logan...", "merge 120 loganu, bah?"..."merge si mai mult, mortii ma-tii de cocalar, ia de-aici"...
                              Last edited by Seba; 2 December 2009, 09:55.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Eu am si Octavia 1.9TDi -105cp si Logan 1.6 16v - 105 cp, si pot sa va spun din ce am constatat eu. Loganu se tine de diesel doar in treptele 1 si 2 maxim, acolo mi se pare decent, in rest TDI-ul face legea. Cu Octavia merg lejer in treapta 3 dela 60 la 120km/h, 4 de la 120 - 160km/h si 5 de la 160 - 210km/h. Cu Loganu la 150 aveam impresia ca vrea sa decoleze asa ca nu m-am incumetat sa accelerez mai mult, fata de Octavia care ai senzatia ca se lipeste de sosea, cu toate ca am montat pe ea PDG (pachet de drumuri grele, amortizoare,arcuri si scut metalic) ceea ce o face mai inalta decat una normala si mai grea.
                                Nu caii putere conteaza la o liniuta, cutia de citeze si cuplul motor sunt cele mai importante. Intre 140-150nm cat are loganul si 250nm cat are un TDI e ceva diferenta, deci nu mai conteaza asa de mult tonajul cand ai asa cuplu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google