liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Facut ieri cu un Golf III 1.8 GT 200.000 km la bord (90 cp zice propitaru).
    La liniuta sensibil in fata eu (2 metri, adica botu si usile fata) dupa ~145-150 a trecut in fata la vreo 5-7 metri (aveam 160)

    PS: daca stie cineva ceva date oficiale de la Golfu asta ii raman dator.
    Last edited by Octavian; 29 December 2009, 12:02.

    Comment


    • atata si au golfurile alea, 90 de cai. si nu prea trag. eu m-am dat cu unul cu sorin si am intrebat daca masina aia are 90 de cai, ca nu trage de mai mult. sa fi vazut fata proprietarului...cica masina are 75 de cai. fugi, mah, da talonul. surpriza, 65kW un fel de logan 1.6mpi. nimic deosebit sub soare. doar ca e masina cu svastica.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Daca gasesti si ceva date despre model m-ai bucura.
        Stiu ca sunt si cu 75 cp, dar asta era de 90 cp si motorul suna foarte bine (nu tacanit, nu nimic).

        Comment


        • Uite aici despre golful 3 1.8 90.

          Comment


          • Mutam fain.
            Se confirma oarecum confruntarea ( chit ca avea 200.000 km la bord...).
            Deci am niste 75 cai frumosi si adevarati (si ala vreo 5 morti)

            Comment


            • Logan 1.4 cu Astra 1.4 90 cp.
              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

              La demaraj dau fum fara discutii (s-au facut vreo 3 incercari).
              La viteza (dupa 140) il pierd.

              Comment


              • Diferenta de CP de la 90cp la 75cp(82cp cu soft) se amortizeaza in diferenta de greutate...unde astra are un dezavantaj fiind putin mai grea fata de logan.

                Comment


                • Acum desigur ca toate au o explicatie (n-am 82 cp) , dar e placut )))

                  Comment


                  • urmeaza sa ma bat cu un 316 ... sau 516 am fost provocat muhahaha de pierd dau foc golanului
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • 316 sau 518 poate. Cel mai mic motor pe seria 5 a fost de 1.8 pe seriile e12, e28 si e34. Moare daca il bati cu 1.4). 518 clar il bati (orice model ar fi) iar daca e 316, hmm, depinde de starea masinii. Daca este seria 5 cu motor transplantat de 1.6 este foarte trist)).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian___31 View Post
                        Logan 1.4 cu Astra 1.4 90 cp.
                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                        La demaraj dau fum fara discutii (s-au facut vreo 3 incercari).
                        La viteza (dupa 140) il pierd.
                        tare plecarea ) ati dat liniute cu plecare din 1000 rpm ?
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • tavi ce faci tu in filmarile tale e aiurea ..cu plecare de pe loc ..acol se vede soferu si masina
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Sunt multe dueluri facute cu start lansat.
                            Si nu vad ce are daca plec de la 1000 rpm (?) din tr I ?
                            Vi se pare voua aiurea/funny.
                            Rupeti voi ambreaju, ''gratis'' n-o mai fac.
                            Defapt stiti...mi-e frica sa nu plec prost, ca mi se vede adevarata fata de amator, nu sunt asa de tare ca voi reisarii

                            PS: data viitoare o dau cu tr IV de la 900 rpm.
                            Am dat cu tr II si cu tr I mai XP, si unde ai vazut 1000 rpm? (cred ca erau vreo 2000 rpm la al treilea claxon, dar neesential).

                            Comment


                            • aia nu e liniuta ... e ceva gen mers la consum ...
                              si faza e ca nu demonstreaza mai nimic ...
                              hai sa`ti arat cum pleaca anca ...
                              Last edited by Cristi_Xp; 16 January 2010, 19:12.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • in seara asta avem cumparaturi
                                revin cu amanunte maine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google