liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    Omuletii de-acolo spuneau ca are 90 de cai.... ce sa mai credem. Adevarul e ca masina are cam o tona din fabrica.
    mie m`ia zis propietarul ca are 100cp....

    "ma bag si eu cu un ford puma 1.6 stock 100cp" (astea sunt spusele lui pe alt forum)

    Comment


    • Mie mi-au spus ca avea 90 de cai, ce-au mai pus botu' cu masina lui dsign ca are 200 de cai "woaa, 200 de cai, degeaba".
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Octavian___31 are dreptat Cristi....m-am dat si eu cu opel astra 1.4 16v 90 cai de fabrica si l-am facut dar la o distanta foarte mica pe a 3a ma lua destul de rapid.Pun si un video.

        Comment


        • Exista 3 variante de puma (ma rog 4, dar la 1.7 sunt 2 variante).
          1.4 90cp
          1.6 104cp
          si 2 variante de 1.7 unul de 125 de cai si o varianta (fff rara) de 153 de cai;


          mi-e greu sa cred ca era stock ala, sau daca era stock o fi fost varianta de 1.7 125 de cai

          daca chiar e asa mare curiozitatea, am vazut ca omul vindea puma aia pe 4tiuning, are anunt..sunati-l unu si luati-l mai pe indelete asa,,, si intrebati-l daca are vreo modificare ),
          Last edited by bossake; 17 January 2010, 15:38. Reason: edit
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • Originally posted by anonimboy View Post
            Octavian___31 are dreptat Cristi....m-am dat si eu cu opel astra 1.4 16v 90 cai de fabrica si l-am facut dar la o distanta foarte mica pe a 3a ma lua destul de rapid.Pun si un video.

            Acuma sa-mi fie cu iertare, dar la tine nu se vad nici cele 0,7 secunde diferenta data de carte (in favoarea Loganului).
            Ceva nu e in regula acolo, unde mai pui ca ai si remapare(?), deci sa spunem mai un 0,2 sec, adica undeva la 0,9-1 sec diferenta in favoarea Loganului ar trebui.
            Acolo eu nu vad nici 0,5 sec diferenta pt tine.
            Pana la 110-120 ar trebui sa ai o masina in fata lui.

            PS: si sa ma ierti din nou, dar daca tu n-ai reusit sa dovedesti clar un Astra 1.4 , nu rezulta ca asa este la general.
            Ori n-ai avut aderenta, ori ala are si el alt soft, dar nu e ceva bine (repet, nu se vad alea 0,7 secunde).

            La capat de tr I erai cu o lungime de bot mai in spate, pr tr II abia ai ajuns in drept cu el, cand in mod normal pe I si II tre sa-l ''rupi''.
            Last edited by Octavian; 17 January 2010, 16:16.

            Comment


            • Pai ala e classic, am impresia ca alea 0.7s sunt la astra H 1.4; clasicul pbabil e ceva mai usor;
              Last edited by bossake; 17 January 2010, 16:13. Reason: edit
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Asa e, am omis treaba asta, Clasic 1.4 scoate tot 13 sec ca Loganu.
                Inseamna ca posibil sa avem amandoi drepate.
                Dar repet, daca la unu' i-a iesit un rezultat, ala nu trebuie batut in cuie si sa sariti imediat cu contrele.

                Eu am spus si o pot dovedi (daca sunt doritori) ca pe tr III Astra H (1.4) NU recupereaza nici un metru.
                Abia pe tr IV se inverseaza treburile.

                Comment


                • Proprietaru a zis ca masina e stock...acum daca m-am mintit pacatu lui.La capatu pistei eu eram cu un bot in fata dar il vedeam in oglinda ca se apropia foarte tare.

                  Comment


                  • Foarte aproape, fapt ce adevereste timpii identici pana la 100.
                    Ok, rapoarte diferite, sofer, gume...e stransa treaba.
                    Nu e ca la 1.4 vs 1.6 Logan, unde se vede clar de la plecarea de pe loc pe tr I si II cum ia avans, apoi pe tr III se mai duce vreo 2 metri si acolo se pastreaza distanta pana pe la 150/h.

                    Comment


                    • Originally posted by MCD View Post
                      ori puma aveam modificari facute si nu a zis, ori nu e 1.6 ... asta e parerea mea ..
                      Sa va povestesc poate va aduce-ti aminte.....Era o noapte obisnuita le CET dar cu foarte multa agitatie..Isi facu aparitia un logan rosu 1.5 dci(BFF).....se incercara puterile loganului cu mai multe masini....320, 2.0 16v ... si multe altele!!!!!dar deodata se zari din multime un crai cu motz in frunte(FORD PUMA)!!!si se indrepta catre voinicul logan si il provoca la duel!!!dar dupa cateva incercari tot loganul a iesit cu greu invincator.
                      poate va aduce-ti aminte ca in seara aia felix si-a stricat stopu si bara spate intrun camion parcat!
                      Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                      Comment


                      • ieri am aflat , baiatul ala e coleg de clasa(12) cu vecinul meu (cel cu volvo) , si m`ia zis ca masina e a sora`sii(puma) si ca este stock...
                        deci ..concluzia , trag bine saraciile ce sa mai o dregem....

                        Comment


                        • Originally posted by bossake View Post
                          Pai ala e classic, am impresia ca alea 0.7s sunt la astra H 1.4; clasicul pbabil e ceva mai usor;
                          ....si totusi in brosura lor (de pe opel) zice ca scoate 13.6 sec...
                          In alte brosuri zice ca scoate 12.9...
                          Attached Files

                          Comment


                          • octaviane lasa ca m-am dat cu un 1.6 16v twinport si la liniuta si la viteza
                            impinge destul la liniuta l-am facut clar iar la traseu (39 km)cu portiuni drepte viraje ma facea de la 200 incolo unde loganu e varza la aerodinamica

                            Comment


                            • Mai lasa-l drac' si de Astra si de Logan...zici ca de la 200 in sus te face...inuman

                              Comment


                              • si pe la 250 sigur deja astra era mult in fata
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google