liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • seara asta la cumparaturi eu cu un golf 4 1.4 16v ( a ridicat capota si scria asa pe el) 75 de cai
    2-0 la mine
    Its just a car ...

    Comment


    • @valentin: astra 1.6 16v face 0-100 in 12.3
      Care faceti o masuratoare cu telefonul? Sau fac eu la 1.4, sa-mi dea acelasi rezultat cu un opel 1.6 16v

      Comment


      • da voi nu observati ceva in filmuletul ala ? ceva ciudat ? de care astra este ?
        eu zic ca e astra 2. adica astra H. care are 115 cai pe 1.6 16v.

        si 2 poze. astra g are 1.6 16v de 105 iar astra h are 1.6 16v de 115.
        oricum saispe volti le o trage la amandoua.
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          @valentin: astra 1.6 16v face 0-100 in 12.3
          Care faceti o masuratoare cu telefonul? Sau fac eu la 1.4, sa-mi dea acelasi rezultat cu un opel 1.6 16v
          Eu m-am luat dupa masuratorile automobiletv. Acolo baietii zic ca masina face 10.79.
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • Poate ala de 1.6 115.

            Comment


            • Distrigaz 1.4 vs. Van remapat dci la 90 scor total pana acum 4-1.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • ala de 1.6 16v twinport face pana in 11 sec iar celalat de 115 cp scoate 2 zecimi mai putin.o sa va confirme cineva d p logan club braila ca fuge mai tare cu 1-2 masini fata de 1.6 mpi

                Comment


                • Masurate cu nokia g-tech alea 11...Si panarama de 1.4 tot atat face pe ceas.

                  Ai naibii prosti, astia de la opel, au dat niste cifre mai mari, sa nu dea de banuit caci e o bestie sub capota. Apropo, daca tu te apropii de datele constructorului (12.3) pe g-tech, eu iti dau o bere, ai cuvantul meu.
                  Last edited by Cezar; 18 March 2010, 12:21.

                  Comment


                  • Originally posted by marx View Post
                    da voi nu observati ceva in filmuletul ala ? ceva ciudat ? de care astra este ?
                    eu zic ca e astra 2. adica astra H. care are 115 cai pe 1.6 16v.

                    si 2 poze. astra g are 1.6 16v de 105 iar astra h are 1.6 16v de 115.
                    oricum saispe volti le o trage la amandoua.
                    astra h gtc 1.6 16v de 115 cp face loganul 16v stock pe stock ...la sfarsit de 400 m
                    16v resoftat face astra de 115 cp mareom va poate confirma .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • am calculat cu datele de pe site ul opel urmatoarele.
                      astra h 1.5 115 cai - 0.0927 cp/kg 11.7 0-100 (la 1240 kg masa probabil chel)
                      logan 16v - 0.0913 cp/ kg
                      astra h mai are variante de echipare ce duc pana la 1520 kg(ma refer la varianta 5 usi pt ca sedan e mult ma greu) rezultand 0.0756 cp/kg
                      e pe muchie

                      Comment


                      • eu ti-am zis caz concret...si nu s-au dat odata masinile ,s-au dat de foarte multe ori
                        oricum diferenta dintre stock pe stock e de maxim un bot de masina ,si aia pe 4a,ca pe 5a iar merge in fata loganul.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • pai si din ce am zis eu tot n bot de maina rezulta. daca luom o varianta mai grea are clar avantaj loganul.

                          Comment


                          • ce tot atatea socoteli marx, daca confirma si cristi ca gtc cu greutatea lui mai mare face un logan stock,nu inteleg ce atata dilema.nu stiu daca sunt prosti astia d la opel dar eu zic ca fac lejer 1.6 mpi cu ala de 105 cp, si fata d loganu meu d 70 cp e diferenta mare la orice.nu-s nici fanu opelului nici pipincuristu daciei ,eu zic un adevar.apropo in fulmuletu ala sa stii ca e 1.6 twinport si nu e nimic ciudat

                            Comment


                            • eu vorbesc de gtcul de 115 cp .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Originally posted by georgex2 View Post
                                ce tot atatea socoteli marx, daca confirma si cristi ca gtc cu greutatea lui mai mare face un logan stock,nu inteleg ce atata dilema.nu stiu daca sunt prosti astia d la opel dar eu zic ca fac lejer 1.6 mpi cu ala de 105 cp, si fata d loganu meu d 70 cp e diferenta mare la orice.nu-s nici fanu opelului nici pipincuristu daciei ,eu zic un adevar.apropo in fulmuletu ala sa stii ca e 1.6 twinport si nu e nimic ciudat
                                pai este 1.6 twinport ok. nu am zis asta. dar este astra g sau astra h.eu zic ca este astra h 1.6 115 cai eu am zis doar ca loganul ia bataie de la varianta opel astra h 1.6 115 cai in varianta cheala de 1240 kg. vorbim de o masina cu foarte multe posibilitati de echipare si mai multe greutati in functie de echipare. dar da astra h 1.6 115 face 16v 105.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google